• Reklam

Amerika'da TikTok Yasakları Başlıyor

Amerika Ticaret Bakanlığı, Çinli ByteDance adlı şirkete ait TikTok video paylaşım uygulamasının pazar gününden itibaren uygulama mağazalarında yer almayacağını duyurdu. 

Reklam
Reklam
Amerika'da TikTok Yasakları Başlıyor
18 Eylül 2020 - 10:05
Reklam

Amerika Başkanı Donald Trump'ın TikTok uygulamasının ülkedeki operasyonlarının Amerika'lı bir şirketin alması şartını koyduğu sürenin sonuna gelinirken Ticaret Bakanlığı, uygulamanın pazar gününden itibaren uygulama mağazalarında yer almayacağını açıkladı. Konu hakkında bilgi sahibi kaynakların verdiği bilgilere göre hâli hazırda telefonunda TikTok uygulaması indirmiş olanlar bu uygulamayı kullanmaya devam edebilecek fakat WeChat kullananlar bu uygulamayı da kullanamayacak.

Amerika Ticaret Bakanı Wilbur Ross, bugün şunları söyledi: "Başkan'ın talimatıyla Çin'in Amerika vatandaşlarının kişisel verilerini kötü niyetle toplamasının önüne milli değerlerimizi, demokrasi temellli normları ve Amerika hukukunu öne çıkararak geçiyoruz" 

TikTok için biçilen bir başka tarih de 12 Kasım oldu. Buna göre 12 Kasım'a kadar TikTok'un Amerika'lı bir şirket tarafından satın alınmaması durumunda, uygulama Amerika'da hiç kullanılamayacak. 

TikTok'un Amerika'da operasyonlarının bir kısmının Oracle'a geçmesi için görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com