• Reklam
Reklam

Amerika'da Turistlerin Gözde Mesleği: Delivery

Amerika Birleşik Devletleri'nde Doordash, Grubhub, Uber Eats, Instacart, Postmates, Amazon, Caviar ve Delivery.com gibi bir çok paket teslim sistemi bir çok işsize iş kapısı oldu. Bir çok kişi 2-3 bin dolarlık işinden ayrılıp paket teslim sistemi ile 10-15 bin dolar kazanıyor.

Reklam
Amerika'da Turistlerin Gözde Mesleği: Delivery
01 Ocak 2021 - 20:14
 • Reklam
Emre Özcan'ın Haberi

Amerika Birleşik Devletleri'ne turist olarak gelip Doordash yaparak kaçak yaşayan bir çok kişi aylık 10 bin dolar kazanıyor. 
Özellikle kalabalık şehirlerde çalışan bir çok kişi günlük 500 ile 900 dolar arasında iş yapıyor. Bunların en başında gelen Doordash uygulaması gibi programlarla paket servisi işi ülkede revaçta. 
Bazıları çift hesap açarak farklı banka hesap numaraları vererek kazançlarını ikiye katlarken, bazılarının SSN numarası olmadığı için tanıdıklarının üstüne yaparak veya kiralayarak bu işi aylarca götürüyor. Özellikle bazı turistler 6 aylık süreyi iyi bir para kazanarak sürdürürken bir kısmı kaçak durumda bile çalışıyor.
Bazıları ise Vergi Dairesi IRS'ten kaçmak için her yıl hesabını kapatıp farklı bir hesaptan paket işine devam ediyor. 

Türkiye'de kabin memurlarının bir bölümü Amerika'ya geldikten sonra kendi işlerini bırakıp başta New York olmak üzere, Washington, Los Angeles ve Miami gibi kentlerde paket dağıtım işi yapıyor. 

Paket dağıtım işlerini yapanlar hakedişlerinden çok, bahşişlerden de para kazanıyor. 10 dolar bahşiş verende oluyor 100 dolar verende. 

Los Angeles'ta zenginlerin oturduğu sitelere gitmek istemeyen paket işi yapanlar gerekçe olarak site güvenlik görevlilerinin kendilerini uzun süre bekletmelerinden, fazla arama yapmalarından ve az bahşiş vermelerinden şikayet ediyor.

Paket dağıtım işini yapıp bir günde Iphone alanda var,1 ayda araba alanda. 1 yıl para biriktirip ev alanlarında olduğuna dikkat çeken uzmanlar, "İş aslında biraz yorucu. Çoğu dağıtımcılar ertesi günü dinlenerek geçiriyor. Yani ayın yarısı çalışabiliyorlar. O zamanda ancak ev kirasına ve diğer masraflarına gidiyor kazançları." diye konuştu.
 
 • Reklam

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Zeki Kilincoglu
  3 ay önce
  Ya***dan kimse olmemis salla
 • Soner Gokmen
  4 ay önce
  Doordash de benim halen accountum var,o kadar fazla kazanmıyor
 • Büşra Mangaltepe
  4 ay önce
  Hayatımda okuduğum en kaynaksız ve dili bozuk haber olabilir. Ne bir röportaj ne bir kaynaklı haber ne bir gerçekçi görsel ne bir şahsi/tüzel kişi vb. Do***dırıcı imiş haberinize göre herkes, kara para allıyor da yazsaydınız shdjdk sizler bir miktar daha eğitime tabii tutulmalısınız bu haberi kaldırdıktan sonra çünkü eğer habercilik/gazetecilik buysa ben de aklıma geleni yazıp çizebilirim diye düşünüyorum. Sevgiler.
 • Mehmet yıldırım
  4 ay önce
  Insanlara böyle asılsız abartılı haberlerle duygularıyla oynamayı ve çok okunmadan para kazanmayı çok iyi biliyorsunuz eğer o kadar para kazanma olsa hiç kimse çalışmaz bu delivery işini yapar orada yaşayan vatandaşlar hiç düşünmüyor akıllı degil hepsi milyoner sadece bizim turist türklerin gözü açık 6apmayin ayıptır böyle haberleri
 • Muhammet K
  4 ay önce
  Ne de seviyorsunuz insanları yanlış yönlendirmeyi
 • E. C
  4 ay önce
  Abartmasini cok seviyorsunuz hangi eyalet de yapiyorlarmis 10 k
 • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com