• Reklam

Amerika'da Türk Mallarına Boykot

Amerika Birleşik Devletleri'nde Ermeni Lobileri tarafından başlatılan Türk marketlerini boykot çağrısına Boston'da Market sahibi Cenk Emre tepki gösterdi. Emre bir mektup yayınlayarak Ermeni Azerbaycan gerginliğinin nedenini anlattı ve boykot çağrısının yersiz olduğunu dile getirdi.

Reklam
Reklam
Amerika'da Türk Mallarına Boykot
18 Ekim 2020 - 03:33
Reklam

Cenk Emre "MADELEINE'İN TEHLİKELİ YOLU" başlıklı yazısında şöyle dedi:
"Sizlerle derinden rahatsız edici bazı şeyler paylaşmak için yazıyoruz. Daha önce duymuş olabileceğiniz gibi, Watertown, MA ve çevre kasabalardaki pek çok perakende gıda mağazası 'TurkishProductFreeZone' adlı bir protesto kampanyasına katılıyor. Bu kampanya ilk önce California'da başladı ve şimdi burada Massachusetts'te Coronavirüs sürecinde daha hızlı yayılıyor. Küçük bir yerel işletme olarak, bu kampanyayı ırkçı, ayrımcı ve bölücü buluyoruz.
Öncelikle gerçeklerimizi açıklığa kavuşturalım: Ermenistan, tüm uluslararası yasal sınırlamalara rağmen son birkaç on yılda Azerbaycan'ın bir bölümünü hukuka aykırı bir şekilde işgal ediyor. Rahmetli Madeleine Albright'ın (Clinton dönemi çok saygın bir diplomat) Ermenistan’ın yasadışı işgalini açıkça kınayan bu BM Güvenlik Konseyi konuşmasını dinleyin: https://www.youtube.com/watch?v=A695p73EXcg
İkincisi, birçok ülke küresel olarak uluslararası çatışmalara karışıyor. ABD'de, müşterilerinin, hissedarlarının ve tedarikçilerinin menfaatine en iyi şekilde hareket etme yeteneklerini sınırlayan ticari engeller yaratmak veya yerel işletmelere baskı uygulamak, serbest girişim ruhuna aykırıdır.
Son olarak, Türk Amerikan toplumunun üyeleri olarak, şimdi Türkiye denen topraklarda izlerini bırakan birçok insanla iyi ve kötü zamanlarda çok çeşitli etnik, dini ve kültürel gruplarla paylaşılan bir tarihe sahip olduğumuz için kendimizi şanslı görüyoruz.
Senin için Türkçe nedir İçmeyi sevdiğiniz kahve mi yoksa en sevdiğiniz süt ürününün adı mı (yoğurt muhtemelen en çok bilinen Türkçe kelime)? Türkiye'ye özgü incir, fındık, kayısı, dut, fıstık ve diğer sayısız şeye ne dersiniz? Bu nefret nerede bitiyor? İtalyan, Yunan veya İspanyol etiketi ile satın aldığınız zeytinyağlarının birçoğunun aslında Türkiye ürünü olduğunu biliyor muydunuz? Nerede duruyorsun Türkiye'de üretilen ürünleri yasakladıktan sonra ne olacak? Yıllar içinde hizmet verdiğiniz binlerce Türk müşterinize ne olacak? Artık onlara bir şeyler satmayacak mısınız? Mağazalarınıza veya mahallelerinize ancak Türk olmadıklarını ispat ederlerse insanların girmesine izin vermeye mi başlayacaksınız? Bu çok çabuk deliriyor.
Dinle. Bu, hem biz hem de şu anda korkunç bir ikilem içinde olan mağazaların sahipleri ve çalışanları için dehşet verici olan tehlikeli bir yoldur. Açıkçası, bu kampanyayı bir tür "nefret söylemi" olarak görüyoruz ve sona ermesini istiyoruz. Böyle bir zamanda akıllı, saygılı ve pozitif olmalı ve dünyaya insanlık denen küresel bir köy olduğumuzu göstermeliyiz.
Türklere ait küçük bir işletme olarak, etnik ve özel yiyecekler alıp satıyoruz ve en güvendiğimiz müşterilerimizden ve tedarikçilerimizden bazıları Ermeni ve Azerbaycan asıllıdır, ancak bu bizi daha gururlandırıyor çünkü bu, her birine hala ihtiyacımız ve sevdiğimizin canlı kanıtı diğer. Bütün bunlarla birlikte, pazardaki tüm Türk ürünleri için hala bir boykot görmek istiyorsanız, bunu yapmakta özgürsünüz. Mesajımızı önemseyenlere yemek sunmaya devam edeceğiz.
Bu arada bizden istediğiniz herhangi bir şeyi Türkçe veya başka türlü sipariş etmekten çekinmeyin. Nereli olursanız olun size hizmet etmekten mutluluk duyacağız. Muhtemelen her gün ücretsiz teslimatla mahallenizdeyiz. Öyleyse onları etrafta görürseniz meslektaşlarımıza merhaba deyin.
Umarım bu çılgınlık yakında biter ve gerçeğe geri döneriz.
Freerange Market
www.freerange.market
325 Rivers Edge Dr Medford, MA 02155

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com