Amerika’da Türklerin Sesleri...

Amerika'da Türklerin Sesleri...

Amerika Birleşik Devletleri'nden medya, siyasiler, düşünce kuruluşları temsilcileri topyekun Türkiye karşıtı algı operasyonlarına girişirken, bunlara karşı tek tek savunan bir kaç Türk Amerika'da sosyal medyayı inletiyor. Bunların başında Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç geliyor.

10 Ekim 2019 - 14:17

Büyükelçi Serdar Kılıç Türkiye'nin PKK/PYD'ye karşı operasyon hazırlığını gerek sosyal medyada gerekse Amerikan medyasına anlatan ilk kişilerden. Operasyonun başlangıcı ile gerek senatörlere gerekse medyada çıkan yazılara kendi hesabından cevap veren Serdar Kılıç en son Senatör Lindsey Graham'ın Türkiye ile ilgili dezenformasyon verilerine tane tane çürüttü.

Bölgede yaşayan Hristiyanların Türk Savaş uçaklarının hedefinde olduğunu söyleyen Lindsey Graham bunu daha ileri götürerek ABD halkının duygularına hitap etmek için Rahip Fraklin ile dua ettiği yönünde bir paylaşımda bulundu.

Büyükelçi Serdar Kılıç, cevap olarak Dünya Arami Konseyi'nin PKK/PYD'ye yönelik bölgedeki Hristiyan toplumu göçe zorluyor bildirisini paylaştı.

Hazreti İsa'nın soyundan gelen Aramiler Suriye'nin bir bölümünde yaşarken, Hazreti İsa'nın Suriye'nin Şam kenti yakınlarındaki Arami köyünden tekrar dünyaya ineceğine inanılıyor. Suriye'de önemli bir yere sahip olan Aramiler, PKK/PYD'e yönelik sert bir açıklama yapmıştı.

ANADOLU AJANSI MUHABİRİNE MEDYA'DAN BASKI

Amerika'da güçlü lobisi bulunmayan Türklere yönelik baskılar devam ediyor. Anadolu Ajansı Muhabiri Kasım İleri medyada kirli bilgilere cevap verirken, #BarışPınarı harekatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koordinasyonunda devam ettiği yönünde bir paylaşım yaptı.

Bu paylaşımı retwettleyen Defence One muhabiri Kevin Baron, Kasım İleri'yi propaganda yapmakla suçladı. İleri ise Baron'un PKK yanlısı paylaşımlar yaptığını hatırlatarak "Sahadan gördüklerimi paylaşıyorum. Konumum ve sorularım konusunda çok net oldum. Madalyonun görmeyi reddettiğiniz başka bir tarafı var." dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Türk Düşünce Kuruluşu Turkish Heritage Organization Koordinatörü Ali Çınar'da Amerika'daki kirli bilgilere paylaşımlarıyla cevap veriyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ibrahim eksioglu
    1 hafta önce
    Bu Serdar kilic Japonyada bir nunarali fetocu idi Lindsey Graham Reise dostumuz diye pazarlayip turkiyede afarlayanda bu zattir Ali Cunard denen sahis ekmegini turkhalkinin vergilerini spmuren sahte vatanseverdir Amerikali turkler bunlardan ibaret degil Bu tiplerden dolayi sahadan cekilmistit
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SD card murder suspect charged in 2nd slaying
SD card murder suspect charged in 2nd slaying
Biden faces Dems' anxiety about 2020 bid
Biden faces Dems' anxiety about 2020 bid