Amerika'da Türklerin Sesleri...

Amerika Birleşik Devletleri'nden medya, siyasiler, düşünce kuruluşları temsilcileri topyekun Türkiye karşıtı algı operasyonlarına girişirken, bunlara karşı tek tek savunan bir kaç Türk Amerika'da sosyal medyayı inletiyor. Bunların başında Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç geliyor.

Amerika'da Türklerin Sesleri...
10 Ekim 2019 - 14:17

Büyükelçi Serdar Kılıç Türkiye'nin PKK/PYD'ye karşı operasyon hazırlığını gerek sosyal medyada gerekse Amerikan medyasına anlatan ilk kişilerden. Operasyonun başlangıcı ile gerek senatörlere gerekse medyada çıkan yazılara kendi hesabından cevap veren Serdar Kılıç en son Senatör Lindsey Graham'ın Türkiye ile ilgili dezenformasyon verilerine tane tane çürüttü.

Bölgede yaşayan Hristiyanların Türk Savaş uçaklarının hedefinde olduğunu söyleyen Lindsey Graham bunu daha ileri götürerek ABD halkının duygularına hitap etmek için Rahip Fraklin ile dua ettiği yönünde bir paylaşımda bulundu.

Büyükelçi Serdar Kılıç, cevap olarak Dünya Arami Konseyi'nin PKK/PYD'ye yönelik bölgedeki Hristiyan toplumu göçe zorluyor bildirisini paylaştı.

Hazreti İsa'nın soyundan gelen Aramiler Suriye'nin bir bölümünde yaşarken, Hazreti İsa'nın Suriye'nin Şam kenti yakınlarındaki Arami köyünden tekrar dünyaya ineceğine inanılıyor. Suriye'de önemli bir yere sahip olan Aramiler, PKK/PYD'e yönelik sert bir açıklama yapmıştı.

ANADOLU AJANSI MUHABİRİNE MEDYA'DAN BASKI

Amerika'da güçlü lobisi bulunmayan Türklere yönelik baskılar devam ediyor. Anadolu Ajansı Muhabiri Kasım İleri medyada kirli bilgilere cevap verirken, #BarışPınarı harekatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koordinasyonunda devam ettiği yönünde bir paylaşım yaptı.

Bu paylaşımı retwettleyen Defence One muhabiri Kevin Baron, Kasım İleri'yi propaganda yapmakla suçladı. İleri ise Baron'un PKK yanlısı paylaşımlar yaptığını hatırlatarak "Sahadan gördüklerimi paylaşıyorum. Konumum ve sorularım konusunda çok net oldum. Madalyonun görmeyi reddettiğiniz başka bir tarafı var." dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Türk Düşünce Kuruluşu Turkish Heritage Organization Koordinatörü Ali Çınar'da Amerika'daki kirli bilgilere paylaşımlarıyla cevap veriyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ibrahim eksioglu
    4 ay önce
    Bu Serdar kilic Japonyada bir nunarali fetocu idi rnLindsey Graham Reise dostumuz diye pazarlayip turkiyede afarlayanda bu zattirrnAli Cunard denen sahis ekmegini turkhalkinin vergilerini spmuren sahte vatanseverdirrnAmerikali turkler bunlardan ibaret degilrnBu tiplerden dolayi sahadan cekilmistit