• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Amerika'da Ücretsiz Vergi Beyanı Nasıl Yapılır?

Amerika Birleşik Devletleri'nde vergilendirme dönemi önceki gün başladı. 2019 yılı için beyanları bildirimleri her yıl olduğu gibi nisan ayının ikinci haftasına kadar IRS’e elektronik ya da posta yolu ile yapılması gerekiyor.

Reklam
Reklam
Amerika'da Ücretsiz Vergi Beyanı Nasıl Yapılır?
31 Ocak 2020 - 22:13
Reklam

Amerika'da yaşam adlı bir Instagram hesabı hiç muhasebeciye gerek kalmadan ücretsiz yöntemle vergi bildirimlerinizi göndereceğiniz site linkleri paylaştı. 

1️⃣.YÖNTEM: CREDİT KARMA--> tamamen ücretsiz TAX RETURN yapabiliyorsunuz. https://www.creditkarma.com/tax/

2️⃣.YÖNTEM: IRS--> Yıllık $69,000 altında gelir yapanlar için her yıl ücretsiz IRS kendi sitesinde ÜCRETSİZ vergi beyanı yapabileceğiniz sitelerin linkler veriyor. https://apps.irs.gov/app/freeFile/jsp/index.jsp

Mesela IRS sitesinden TURBOTAX’dan vergi beyanı yapmak tamamen ücretsiz. Normalde TURBOTAX vergi beyanı için $29 alıyor. Daha sonra sana fazladan ödediğin vergi geri gelecekse bunun içinden $39 dolar ayrıca alıyor ve bir kaç farklı tür gelir şeklin var ise bunun üzerine $100 daha alıyor. TURBOTAX kullanmak istiyorsanız yukardada dediğim gibi gelirin $69,000 altındaysa IRS’in web sitesindeki linke tıklayarak yaparsanız tamamen ücretsiz TURBOTAX’dan gelir vergisi beyanı yapabiliyorsunuz.

Vergi beyanına çok hakim değilseniz bu konulardan anlayan kişilerden yardım alabilirsiniz.
“Nonresident Alien” statüsünde olanların e-file yapmamaları gerekiyor. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com