• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Amerika'daki Öğrencilerin Durumu Ne Olacak?

Göçmenlik Dairesi dün öğrenciler için çeşitli kararlar aldı. Alınan kararlar doğrultusunda öğrencilerin kafası karıştı. Amerika’nın ünlü avukatı Ayhan Öğmen yaptığı video ile öğrencilerin endişelerini giderdi.

Reklam
Reklam
Amerika'daki Öğrencilerin Durumu Ne Olacak?
07 Temmuz 2020 - 23:01 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 16:06
Reklam

Esinay Özyurtdaş 

F1 ve M1 vizeye sahip Uluslararası öğrencileri ilgilendiren kararda sonbaharda eğitim döneminin başlamasıyla Amerika’da kalıp online eğitim alamayacaklar. Sonbaharda okulların online devam etmesi halinde F1 ve M1 vizeye sahip öğrencilerin Amerika’dan gitmesi gerekebilir. Alınan karar doğrultusunda tüm derslerini artık online alamayacaklar.
İstisna şekilde okulda örgün eğitimi olan öğrenciler ise, bir kısım derslerine online devam edebilecekler.

Dil Okulu Öğrencilerine Müjde :)

Alınan karar üniversite ve yüksek eğitimde okuyup kredili sisteme sahip öğrencileri kapsıyor. Dil okullarında eğitim gören F1 ve M1 vizeye sahip öğrenciler bu karardan etkilenmeyecek. Dil eğitimi alan öğrenciler normal şartlarda okullarda eğitim alıyordu ve yeni dönemde de okulların açılması planlanıyor.

Öğrenciler Sınır Dışı Edilebilir

Sonbaharda tüm derslerin online olması öğrencilere iki seçenek sunacak. İlk seçenekte öğrencilerin transfer olup yeni okullarında derslere örgün olarak katılmaları gerekecek. İkinci
seçenek ise, ülkeyi terk etmeleri mecburiyetinde kalmaları olacak. Okullarından transfer almayıp online devam eden öğrenciler göçmenlik dairesiyle sıkıntılar yaşayabileceği gibi
Öğmen’e göre sınır dışı dahi edilebilirler.

Sonbaharda Örgün Eğitime Geçilmesi Bekleniyor

Göçmenlik Dairesi ilkbahar ve yaz dönemi için çeşitli esneklikler sağlamıştı. Bilindiği üzere uluslararası öğrenciler belirli saatlerde okulda dil eğitimi almak zorundayken pandemi sürecinde online olarak devam ettiler. Öğrenciler online derslere katılırken hem statülerini korudular hem de Amerika’da kalmaya devam etmişlerdi. Alınan yeni kararla göçmenlik
dairesi bu esnekliği artık sonbaharda sağlamayacak. Bu karar tüm okulların açılması yönünde yaptırım niteliği de taşıyabilir.

“Bu kararın sebebi Başkan Trump’ın sonbaharda okulların açılmasını istemesi.”

Amerika’da pandeminin yoğun yaşandığı dönemde göçmenlik dairesinin aldığı karar kafaları
karıştırdı. Birçok okul halihazırda sonbaharda örgün eğitime geçmeyi planlarken bu haberle yeni yaptırımlar gelebilir. Bu kararın sebebi Başkan Trump’ın sonbaharda okulların tekrar açılmasını istemesi ile birlikte normalleşme sürecinde ekonominin canlanması.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com