Amerika Mucize Çocuğu Konuşuyor

Amerika Mucize Çocuğu Konuşuyor

ABD fişi çekilecekken komadan çıkan çocuğu konuşuyor. Alabama eyaletinde yaşayan 13 yaşındaki Trenton Mckinley, Mart ayında el arabasından düştü başı betona çarpan çocuk komaya girdi. Beyninde ağır travmatik hasar vardı. Bu süreçte dört kez kalbi durdu. Biri tam 15 dakika sürdü. Doktorlar komaya giren doktorlar çocuğun iyileşmeyeceğini söyledi. Aile bunun üzerine Trenton'ın yaşam destek ünitesinin kapatılmasına onay verdi,

08 Mayıs 2018 - 22:33

ABD fişi çekilecekken komadan çıkan çocuğu konuşuyor. Alabama eyaletinde yaşayan 13 yaşındaki Trenton Mckinley, Mart ayında el arabasından düştü başı betona çarpan çocuk komaya girdi. Beyninde ağır travmatik hasar vardı. Bu süreçte dört kez kalbi durdu. Biri tam 15 dakika sürdü.  Doktorlar komaya giren doktorlar çocuğun iyileşmeyeceğini söyledi. Aile bunun üzerine Trenton'ın yaşam destek ünitesinin kapatılmasına onay verdi, organ bağışı anlaşmasını imzaladı.

Ancak ünitenin kapatılmasından bir gün önce 13 yaşındaki Mckinley aniden uyandı. Önce kendi kendine nefes almaya başladı, ardından yataktan kalktı ve konuşmaya başladı. 

Trenton komadan çıkarak herkesi şaşırttı ama iyileşme süreci hiç de kolay olmadı. Rahatsızlığı süresince 22 kilo kaybetmişti. 3 beyin ameliyatı daha oldu. Ameliyatlar başarılı geçti, iyileşti. Taburcu olan çocukğun sağlık durumu hızla iyiye gidiyor. Yakında kafatasından bir operasyon daha geçirecek ama morali yüksek. Trenton ve ailesi olanları bir mucize olarak tanımlıyor. Trenton, "Bu tanrının bir lütfu, bunun başka bir açıklaması yok. Doktorlar da öyle diyor" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanadalı Türk Minor Empire New York'ta
Kanadalı Türk Minor Empire New York'ta
Hockney tablosu 90 milyon dolara satıldı
Hockney tablosu 90 milyon dolara satıldı