Amerika'nın Sağlık Sistemi Çöküyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde, sağlık sektöründe geçen yıl harcanan 3,5 trilyon dolara rağmen son dönemde yaşanan olaylar ve araştırmaların sağlıkta kalitesizliği gözler önününe seriyor.

Amerika'nın Sağlık Sistemi Çöküyor
05 Aralık 2018 - 06:48

ABD'deki hastanelerin 3'te 1'inin acil müdahale için konulan federal kanunları ihlal ettiğinin ortaya çıktığının vurgulandığı WebMD ve Georgia Health News'in ortak araştırma sonuçlarına göre, yerel basının da Florida'daki Johns Hopkins Çocuk Hastanesindeki çocuk ölümlerinin alarm verici düzeyde olduğu aktarıldı.

Detroit'teki en büyük hastanelerden birinin de "hijyenik olmayan cerrahi ekipman kullanımı" suçlamasıyla karşı karşıya kaldığına dikkatin çekildiği araştırmada, ülkedeki psikiyatri hastaneleri ile uyuşturucu tedavi merkezlerindeki yetersiz bakım hakkında basında sıklıkla haberler yer alıyor.

"Her yıl binlerce insan ölüyor"

Federal hükümetin şeffaflığı artırmasının nispeten daha kolay olduğuna işaret edilen araştırmada, "Örneğin, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, hastanelerin enfeksiyon oranlarına ilişkin veri topluyor ancak halk bu verilere ulaşamıyor. Federal yetkililer, hastanelere akreditasyon raporlarını yayımlamaları için de baskı yapabilir." uyarısında bulunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum