• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Amerika Öğrenciler İçin Zorlaşıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan ankette yüzde 65'lik kesim Trump'ın göçmenlere karşı Corona tedbirlerini desteklediğini belirtildi. Bu anket, Başkan Trump'ın ABD dışındaki yeni göçmenlerin çoğunun girişini en az 60 gün boyunca askıya alan bir kararnameyi yayınlaması ve geçici vize sahiplerine yeni kısıtlamalar getiriyor. Yurt dışından gelen öğrenciler artık Amerika'da zorlanacak gibi görünüyor.

Reklam
Reklam
Amerika Öğrenciler İçin Zorlaşıyor
17 Mayıs 2020 - 14:09
Reklam

11 Mayıs 2020 tarihinde, senatörleri de öğrenci lisansüstü OPT çalışma vizesinin askıya alınmasını istemesi Trump'ın elini güçlendirdi. Trump “Böyle bir programın esası tartışmaya açık olsa da, yabancı öğrenciler ekonomiyi olumsuz etkiliyor. İşsiz Amerikalılara rakip olarak duruyor." dedi.

ABD'de okuyan uluslararası öğrenciler için F-1 öğrenci vizesinden H1B vize işçisine daimi oturma iznine geçiş kolay değil. Eğer Amerika uluslararası öğrencilere kapıyı kapatıyorsa, başka hangi seçenekleri var mı onu araştıran Eğitim turizmcileri, Avusturalya ve Kanada'ya yönelmeye başladı. 

Kanada, 642.000'den fazla öğrencisi ile dünyanın üçüncü büyük uluslararası öğrenci nüfusuna sahip. Gerçekten de, 2019'da Kanada'da okuyan 15.015 Amerikalı öğrenci bile vardı ve Amerikalıları vatandaşlık ülkesine göre altıncı en büyük yabancı öğrenci nüfusu haline getirdi.

Kanada Uluslararası Eğitim Bürosu'na (CBIE) göre , Kanada'da okumak uluslararası öğrencilere aşağıdakiler de dahil olmak üzere önemli avantajlar sunmaktadır:

1. Kanada eğitim sisteminin kalitesi,

2. Kanada'nın hoşgörülü ve ayrımcı olmayan bir toplum olarak itibarı ve

3. Kanada'nın güvenli bir ülke olarak itibarı.

Ayrıca, aşağıdakiler gibi başka hususlar da vardır:

Satın alınabilirlik - özellikle Amerikalılar için, Kanada doları çok daha düşük olduğundan.
Çoğu Kanada üniversitesinde İngilizce
Genç yetenekler gerektiren sağlam bir iş piyasasına erişim
Giriş limanında çalışma ve çalışma izinlerine başvuru yapabilme
Mezuniyet sonrası çalışma izni ile Kanada daimi ikamet izni.
Bu faydalardan mezuniyet sonrası çalışma izni çoğu uluslararası öğrenci için Kanada'da eğitim almanın önemli bir özelliğidir. Şimdi Kanada'da birçoğu, son okul dönemi Kanada üniversitelerinde sona erdiğinden, yakında lisansüstü çalışma izinleri için başvuruda bulunacak.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam