• Reklam

Amerika Savaş Gemisini Doğu Akdeniz'e Gönderdi

NATO üyeleri Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’de süregelen gerginlikte gözlemci rolü üstlenen Amerika savaş gemisi USS Hershel Woody Williams, Yunanistan’ın Girit Adası’na vardı.

Reklam
Reklam
Amerika Savaş Gemisini Doğu Akdeniz'e Gönderdi
19 Ağustos 2020 - 01:48 - Güncelleme: 20 Ağustos 2020 - 01:57
Reklam

Gemi, son günlerde Avrupa Birliği ve Rusya'nın bölgede tansiyonun yükselmesinin ardından gönderdiği diğer savaş gemilerine katıldı.

Askeri uzmanlara göre, USS Hershel Woody Williams adeta yüzen bir askeri üs niteliğinde. Amerika donanmasının yeni sınıf dev gemilerinden ikincisi olan USS Hershel Woody Williams, askeri operasyonlarda hızlı ulaşım ve destek merkezleri olarak kullanılıyor.

230 metre uzunluğundaki gemi, Girit'e demirlemeden önce İtalya'nın Napoli kentinde rutin lojistik molasını vermişti. Amerikalı yetkililer geminin Girit'in batı ucundaki Suda Körfezi'ndeki Amerika üssünde ne kadar süreyle kalacağı ya da ne tür bir rol üstleneceğini henüz ayrıntılı bir şekilde açıklamadı.

Amerika'nın savaş gemisinin varmasından önce Fransa 13 Ağustos'ta Yunan kuvvetleriyle güneydeki Girit Adası açıklarında eğitim tatbikatı düzenlemiş ve Doğu Akdeniz'e iki fırkateyn göndermişti. Rus donanması da bir fırkateynini bölgeye konuşlandırmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com