Amerika’ya Gelen Öğrenci Aç Kalıyor

Amerika'ya Gelen Öğrenci Aç Kalıyor

New York Times'ta yayınlanan bir haberde Amerika'ya gelen öğrencilerin yarısının bazı öğünleri yiyemediği belirtildi. Haberde “Okul harcı mı yoksa akşam yemeği mi? Üniversite öğrencilerinin neredeyse yarısı aç kalıyor. Çoğu gıda almaya parası olmadığından, yemekleri atlayıp, “fakirlik uykusuna” yatıyor” denildi.

05 Mayıs 2019 - 21:15

Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen öğrencilerin bir çoğu açlık sınırında veya aç olarak eğitimlerini sürdürüyor. Long Island'daki Stony Brook Üniversitesi'ndeki bir sağlık bilimleri öğrencisi, açlık acısı ile uğraşmak yerine uyumaya karar verdiği "yoksulluk uykularını sosyal medyadan paylaşıyor.

Temple Üniversitesi'nin Hope Center For College, Community And Justice tarafından bu hafta yayınlanan bir ankette, 100'den fazla kurumda eğitim gören öğrencilerin yüzde 45'inin son 30 gün içinde 3 öğün yemek yiyemedikleri ortaya çıktı. New York City Üniversitesi (CUNY) öğrencileri arasında, yüzde 48'nin son 30 gün içinde 2 öğün yemek yiyemediğini belirtti.

Amerika'da okumanın çok zor olduğunu aktaran gazete bir çok öğrenci eğitim için bankalardan kredi çektiğini çekemeyenlerin ise Part Time çalışmak zorunda olduklarını belirtti.

Hope Center adlı öğrenci yardım derneğinin kurucusu Üniversites profesörü Sara Goldrick-Rab, ”Gençler için gıda bankaları oluşturduk. Onlara kumanyadan tutun erzak yardımı yapmaya çalışıyoruz. Cuny'nin Halk Sağlığı ve sağlık Politikası Enstitüsü'nde profesör olan Nicholas Freudenberg, açlık öğrencileri akademik başarıyı engelleyen daha fazla çalışmak için okuldan ayrılmaya zorlayabilir. Öğrenci kredilerin borç toplamı 1 buçuk milyon doları geçmiş.

Kassandra Montes, Bronx'taki Lehman College'a başlarken evsiz bir barınakta yaşıyordu. Yemek için günde 15 dolar kazanmak için part time çalışmak zorunda kalıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salad recalled over E.coli fears
Salad recalled over E.coli fears
ABD'de Altın Sektörüne Yön Veren Türk: Çiğdem Bostan
ABD'de Altın Sektörüne Yön Veren Türk: Çiğdem Bostan