Amerikalı Gelin Lauren Arikan’da Mecliste

Amerikalı Gelin Lauren Arikan'da Mecliste

Amerika Birleşik Devletleri'nde dün yapılan ara seçimlerde 2 Türk asıllı aday eyalet meclisi için yarıştı. Cumhuriyetçi Adil Baguirov katıldığı Ohio eyaletine bağlı Dayton kentinde Demokratlar karşısında seçimi kazanamazken, Türk Amerikan toplumundan Lauren Arıkan Maryland’da Eyalet Meclisine seçildi. İlk kez Amerikalı Türk ABD’de eyalet meclisine girmiş oldu.

07 Kasım 2018 - 21:12 - Güncelleme: 07 Kasım 2018 - 21:33

Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletinde Türk ile evli olan Lauren Arikan Eyalet Meclisine girmeyi başardı. Bölgede yaşayan Türklerin büyük desteğini alan Arıkan eşi ile birlikte Annapolis kentinde bir çiftlik yönetiyor. 3 çocuk annesi olan Arıkan, seçmenlerin büyük çoğunluğunun desteğini alarak Cumhuriyetçi Partiden eyalet meclisine girdi. Arıkan seçmenlerine teşekkür ederek "Bu zafer hepimizin" diye mesaj paylaştı.

Ohio eyaletine bağlı Dayton kentinde kent meclisine girmek için Cumhuriyetçi Partiden aday olan Dr. Adil Baguirov ise bir Azerbaycan Türkü. Taşımacılık Nakliyat şirketi olan Baguirov uzun yıllardır siyasetin içinde. Bölgede yaşayan Ermenilerin hedefinde olan Adil Baguirov'a karşı kampanyalar düzenlenmişti. Az farkla seçimi kaybeden Baguirov, "Yılmadık, bir sonraki seçime daha iyi hazırlanacağız." dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinde 2 Türk başkan yardımcılığı görevinde bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emine Eler California'da Vefat Etti
Emine Eler California'da Vefat Etti
Facebook says nobody reported New Zealand shooting livestream as it happened
Facebook says nobody reported New Zealand shooting livestream as it...