• Reklam
Reklam

Amerikalı Müslümanların 2. Buruk Ramazanı...

Dünya genelini saran salgın nedeniyle bir çok bölgede Müslümanlar 2 yıldır Ramazan'ı dolu dolu geçiremiyor. Salgın tedbirleri kapsamında bir çok cami açılmazken, açık camiler de ise kısıtlama nedeniyle eski Ramazanların havası yok.

Reklam
Amerikalı Müslümanların 2. Buruk Ramazanı...
16 Nisan 2021 - 05:39
  • Reklam

Amerikan-İslami İlişkiler Konseyi'nin (CAIR) Georgia eyaleti iletişim ve sosyal yardım direktörü Azka Mahmood, "Ramazan Müslümanlar için yılın en iyi zamanı" diyor. "Cemaat için, bir araya gelmek için, dua etmek zamanı  Kutsal ay boyunca camiler her gece insanlarla doluydu. Pandemiden önce, Fulton İlçesinin kuzeyindeki Roswell Toplum Mescidi, dua etmek için omuz omuza en az 400 kişi saf tutuyordu. Şimdi, bazıları otoparkta dışarıda dua eden 150 kişiyi ancak buluyor. Normal iki saatlik ibadet süresi 40 dakikaya indi." diye konuştu.

Cami görevlisi Lubna Merchant "Camilere akşam namazından teravih sonuna kadar genç çocuk yaşlı kadın erkek doluydu. 2 yıldır, cemaati namazdan hemen sonra eve gitmeye teşvik ediyoruz, böylece çok fazla sosyalleşmesinler ve bir metre mesafeyi korumaları gerektiğini unutmasınlar." dedi.
Bir çok camide COVID-19 kontrol sistemi var. QR kod ile hastalık geçirip geçirmediği kontrol ediliyor. 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com