Amerikalı Türk Çocukların İftar Duası

Amerikalı Türk Çocukların İftar Duası

Ramazan Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Türkler arasında da heyecanla kutlanıyor. Camilerde iftar sofralarına çevrede yaşayan Müslümanlar katılırken, Türkler ise komşularını iftara davet ediyor. İşte yine bir Türk ailenin davet ettiği komşu çocuklara öğrettiği iftar duası. Esra Öziskender'in haberi

21 Mayıs 2018 - 23:08 - Güncelleme: 21 Mayıs 2018 - 23:50

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletine bağlı Brooklyn kentinde uzun süredir yaşayan Fatih ve Nazlı Erdoğan iftara komşularını davet etti. 

İftarı beklerken çocuklara iftar duası okutan 4 yaşındaki Ali'nin babası Murat Türkcan bu tavrı çocukların ve misafirlerin hoşuna gitti. İftara davetli olan Esra Öziskender de duayı görüntüye alırken, ABDPOST.COM'un facebook sayfasında paylaşım rekoru kırdı. 

Çocuklara dinimizi ve kültürümüzü unutturmamak için bu tür programların fırsat olduğunu söyleyen Türkcan "Çocuklarımız İslam'dan ve Türk kültüründen ayrı kalmasın. İftar sofraları bunun için bir fırsat. Bu sofraları zaman zaman açıyoruz ama Ramazan'da olunca bereketli oluyor.  Çocuklara kelimei şehadetin yanı sıra Allah'a hamdetmenin yollarını öğretiyoruz." dedi.

İftar duasına Alp Arslan, anne ve babası Ilkay & Huseyin Arslan, Yusuf Erdoğan  anne ve babası Nazli ve Fatih Erdoğan, Ali Turkcan anne ve babası Meltem ve Murat Turkcan katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kötü günler geride kaldı
Kötü günler geride kaldı
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'