• Reklam

Amerikalı Türk'ün Tesla İle İmtihanı

Youtuber Denizbody ve arkadaşı Furkan elektrikli otomobil Tesla'yı tanıtıyor. Kiraladıkları Tesla ile güzel bir deneyim yaşayan ve bunu bizlerle paylaşan ikilinin takipçilerine ödülleri de var.

Reklam
Amerikalı Türk'ün Tesla İle İmtihanı
17 Şubat 2021 - 20:19 - Güncelleme: 18 Şubat 2021 - 09:30
  • Reklam
"Tesla, kiralamayı geçtim, almaya bile değer!" diyen Deniz, otomobil delisi biri olmadığını ama Tesla'yı sürmenin konfor ve keyfinin başka bir his olduğunu belirtiyor.

Motoru olmadığı için, aracın hiç gürültü yapmadığını belirterek, 100 km hızda bile sanki 50 km hızla gidildiği hissini yaşadığını söylüyor. Yani aracın, gaza bastığınız anda aşırı hızlanabilmesine rağmen, hiç sarsmadan adeta yolda aktığını belirtiyor.

Motorun olmayışı, aracın kaputunda da küçük bir bagaj alanı sağlıyor.

Virajlara bile 80-90 kilometre hızla çok rahat girilebildiğini de ekliyor Deniz. Gözünüz kapalı
kullanabileceğiniz kanısında.

Şarj İstasyonları
Tesla'nın şarj istasyonunda otomobili şarj ederek bu deneyimi de bizlerle paylaşan Deniz, aracın şarj ünitesinin kapağını açtığında mavi olan ışık rengi, şarj cihazını takınca kırmızıya dönüyor. Bu da şarj işleminin başladığı anlamına geliyor.

Aracın içindeki göstergelerden araçla ilgili tüm teknik bilgiyi takip edebiliyorsunuz.

Şarj istasyonunda acemi oldukları için yardım aldıkları başka bir Tesla sahibinin, ne kadar büyük bir heyecanla ve severek yardımcı olduğunu görünce, Tesla kullanıcılarının da kendi aralarında büyük bir dayanışma içinde olduğu fikrini üretmiş Deniz. Çünkü Tesla kullanan kişi sayısı henüz çok yaygın olmadığı için, tutkunu olan insanlar karşılaşınca mutlu oluyorlar.

Tesla'nın bağımlılık yapacağı kanısında olan Deniz, trafikte herhangi bir yanaşma bile olsa, 2 saniyede hızlanabildiği için aracı çok güvenli buluyor.

KAYNAK: Denizbody


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com