• Reklam

Amerikalı Türkler ABD Seçimlerini Yorumluyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde önümüzdeki hafta yapılacak seçimler öncesi Amerikalı Türkler, Türk televizyonlarında seçim ile ilgili yorumlarına devam ediyor. Bu kez Dış Politika Analisti Erhan Yıldırım CNN Türk'te katıldığı programda Amerikan seçimleri ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Reklam
Reklam
Amerikalı Türkler ABD Seçimlerini Yorumluyor
23 Ekim 2020 - 10:02
Reklam

Amerikan Başkanı Donald Trump ile rakibi Joe Biden ile açık oturum programını İspanyolların boğa güreşine benzeten Yıldırım, "İlk açık oturum böyleydi, dün gece yapılan daha sakindi ama birbirilerini çalışmışlardı. Moderatörde çok güzel yönetti. Seslerin kesilme olayıda zaten bittiğinde kesildi. Amerikalılar anlaşılmamaktan çok tedirgin oluyorlar. Amerikalılar daha net sözler duymak istiyorlar. Trump daha sakindi. İlk oturumda Trump destek almamıştı. Ama bu programda daha iyiydi. Geçen seçimlerde Clinton anketlerde öndeydi ama Trump kazandı. Biden bu nedenle bu seçimlerde daha temkinli davranıyor." diye konuştu.

Trump'ın bir çok sektöre yönelik sert uygulamaları olduğuna dikkat çeken Erhan Yıldırım, "İlaç firmalarına fiyatları geri çektirdi. Dünya Sağlık Örgütünden çekildi. Yani ilaç kartelleri ile kavgası var. Biden'da İlaç fiyatlarını düşüreceğim dedi. Bu çok önemliydi. Asgari ücret konusunda tartışma çıktı. Daha fakir bölgelerde az parayla çalışanlar var. Trump, Asgari ücretleri eyaletlere bırakmak lazım dedi. Trump siyasal hareketinin önderliğini yapıyor. TIR şoförleri ile ilgili bir çok kolaylıklar sağladı. Bu uygulamalar, Trump'ın lehine işliyor." dedi.

İşte Erhan Yıldırım'ın katıldığı o program...


 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Zeliha Saraç
  1 ay önce
  adam artisin önde gideni.
 • New Yorklu Ali
  1 ay önce
  adamın neresi dış politika uzmanı? Adam cenaze yıkayıcısı. Tamam yorum yapsında adama bir sıfat biçmeyin.
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com