Amerikalı Türklerin Seçim Pozu

24 Haziran Türkiye'de ki Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Amerikalı Türkler oy kullanıyor. Oy verme işlemi sırasında kameralar poz vererek bu anı sosyal medyada paylaşan Türkler Türkiye'de ki seçimlere bu kez ayrı bir önem veriyor. Başta Ak Partililer olmak üzere seçmenler Türkiye'de destekledikleri partinin kazanması için uğraş verirken, bir çoğu Amerikalılardan farklı olarak poz verip fotoğrafları sosyal medyada paylaşıyor.

Amerikalı Türklerin Seçim Pozu
14 Haziran 2018 - 18:31 - Güncelleme: 15 Haziran 2018 - 06:23

Amerika Birleşik Devletleri'nde oy verme işlemleri geçtiğimiz hafta başladı. İlk günden itibaren oy kullanan bir çok Amerikalı Türk fotoğraf çekerek sosyal medyada paylaşıyor. 

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar artarken, ABD seçimlerinde oy kullanan Amerikalıların oy verme işlemini bu kadar önemsemediğini gösteriyor.

Türkiye'de seçimlerde olağanüstü bir durumken, Amerika Birleşik Devletleri'nde sıradan bir gün gibi geçiyor. Türkiye'de  seçimler Pazar günü yapılırken, Amerika Birleşik Devletleri'nde hafta içi yapılması, seçmenlerin seçimlere ilgi göstermemesi dikkat çekiyor.

Son seçimlerde oy kullanmaya giderken video çeken arkadaşlarını gören ve "Türkler işi abartıyor" diyen Amerikalılar "Başka bir ülke seçimlerinde bunu görmedik. Amerika'da da böyle birşey yok. Türkler seçimlere ayrı bir önem veriyor." diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum