Amerikan Şirketlerine Yön Veren Türk Genci

Ahmet Melih Özgürçağ, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bulunan Baruch College'de öğrenci. Onu farklı kılan ise New York'ta bir çok şirketin dijital PR çözüm ortağı.

Amerikan Şirketlerine Yön Veren Türk Genci
09 Mart 2020 - 10:41

1 yıl önce kurduğu Incremedia adlı şirketi ile New York'taki bir çok şirkete dijital platformlarda yön veriyor danışmanlık hizmetini yürütüyor.
Şirket, belirli bir marka varlığı oluşturmak için yenilikçi yollar sunarak işletmeleri büyütmek için çalışıyor.
“Incremedia, sosyal medya içinde farklı çözüm önerileri var. Müşteri arasında yerel işletmelerin yanısıra bir çok sektörden farklı isimler bulunuyor. 
İş kurmaya Liseli yıllardan başladığını belirten Özgürçağ, Chelsea'de bir sanat galerisinde çalışırken burada çok şey öğrendiğini belirterek "Birisine pantolonunun çok güzel olduğunu söyleyince, maksimum 60 saniye konuştuk ve bana kartvizitini verdi. Bunu onun için yapabilirsem, bunu başkaları için de yapabilirim. diyerek insanlarla diyaloğumu geliştirdim." dedi.
Öğrencileri endüstri deneyimi olan genç iş profesyonelleri olarak çalışmaya iten bir lise işletme programı olan Virtual Enterprise'den mezun olan Ahmet Melih Özgürçağ, Westhampton Beach Lisesini temsil eden sanal şirketi AquaTerra, 2016 Ulusal İş Planı Yarışması'nda birinci sırada yer aldı ve burada üst düzey satış direktörü oldu.
Ahmet Özgürçağ babasının 11 çocuktan biri olan, bir aileden geldiği için çok zorluklarla büyüdüğünü aktarıyor. “Yıllarca süren sıkı çalışmanın ardından babamın sonunda başarılı bir inşaat şirketi var. Bende onun çocuğu olarak sıkı bir çalışma ile büyüyeceğim. “Ülkemi seviyorum ama orada çok fazla beyin gücü boşa harcanıyor gibi hissediyorum. New York, dünyanın merkezi o nedenle şirketimi burada büyütmek istiyorum." diyerek sözlerini sürdürdü.
Özgürçağ,  Suffolk Community College'den önlisans derecesine sahip bir yatay ile Barunch College geldiğini ifade ederek,  "Başlangıçta Zicklin İşletme Fakültesi'nde okuyordum ancak ana dalını Weissman Sanat ve Bilim Okulu'nda dijital iletişim ve kültür bölümüne geçtim. Yerel işletmelerin büyük bir destekçisiyim, büyük bir firmaya gitmek ve süper sistematik şeylerle uğraşmak yerine bir başlangıçta başlamayı ve bunu ölçeklendirmeyi tercih ederim. Kısa sürede çok şey öğrenmek istiyorum çünkü kendimi daraltmak istemiyorum.” şeklinde konuştu.
Incremedia şirketinin kendi içinde büyüdüğünü anlatan Özgürçağ  "İkinci müşterim  benden sözleşmede olduğundan daha fazla iş yapmamı istiyordu, gerçekte beklenenden daha fazla sorumluluk verildi. O benim ikinci müşterim olduğu için, onun için ücretsiz bir web sitesi yapmayı teklif ettim. En zor yanı, değerimi anlamaya çalışmaktı ve birkaç iyi projeyi ücretsiz yapmama rağmen, bu projeleri ücretsiz yapmaya devam edemediğimi fark ettim, çünkü zaman kaynaklarımı, enerjimi ve bilgimi alıyordu." diyerek işte yaşadığı sorunları anlattı.
Özgürçağ işini başka ortaklar alarakta büyütmek istediğini aktarırken, "Birlikte büyüyeceğimiz şirketlerle çalışmak bana zevk verir." diyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SEBIYE COSKUN
    2 ay önce
    Ahmet , guclu bir annenin elinde ki butun imkanlarini kul***arak , sonuna evladi icin mucadele edip egitim ve ogretime cok onem veren iyi bir annenin evladidir . Ne mutlu boyle topluma ve kendine faydali evlatlar yetistiren annelere. Ahmet’ e basarilarinin devamini diliyoruz..