Anayasa Mahkemesinden Müslümanlara Red

Anayasa Mahkemesinden Müslümanlara Red

Amerika Birleşik Devletleri'nin Anayasa Mahkemesi, Trump’ın Müslüman ülkelerin bazılarına uyguladığı seyahat yasağını anayasaya uygun buldu. Yasağa dahil olan ülke vatandaşları ABD’ye giremiyordu.

27 Haziran 2018 - 10:34

Protestodan detaylar ABD Yüksek Mahkemesi, Başkan Donald Trump'ın, aralarında Müslüman bazı ülkelerin de olduğu 7 ülkeyi hedef alan seyahat yasağını Amerikan Anayasası'na uygun buldu. Mahkeme önünde toplanan bir grup kararı protesto etti.

Trump, "Ülkemiz her zaman güvende, güvende ve saatimde korunacak." derken Anthony Kennedy, Clarence Thomas, Samuel Alito ve Neil Gorsuch Başkan Trump tarafından atanmıştı. Karara muhalefet eden hakimlerise Stephen Breyer, Elena Kagan, Sonia Sotomayor ve Ruth Bader Ginsburg - demokratlar tarafından atanmıştı.

Trump başa geçtikten sonra ilk açıkladığı yasak nedeniyle bugüne kadar ülke genelinde havaalanlarında idari kargaşa ve protestolara yol açtı. İran, Irak, Libya, Somali, Sudan, Suriye ve Yemen'den gelen yolcuların 90 gün boyunca ABD'ye girişleri durdururken Suriye iç savaş bitene kadar mülteci alımını durduruldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYŞE BİRSEL’LE HAYATINIZI BİR MİMAR GÖZÜYLE DİZAYN EDİN
AYŞE BİRSEL’LE HAYATINIZI BİR MİMAR GÖZÜYLE DİZAYN EDİN
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül