• Reklam

Ankara Büyükelçisi ABD'nin Mesajını Onayladı

ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye yönelik mesajını doğruladı.

Reklam
Ankara Büyükelçisi ABD'nin Mesajını Onayladı
16 Şubat 2021 - 07:58 - Güncelleme: 16 Şubat 2021 - 07:58
  • Reklam
Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçisi David Satterfield'in Gara şehitlerinden PKK'yı sorumlu tuttuklarını teyit ettiğini açıkladı. Konuyla ilgili olarak olarak ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, önce Dışişleri Bakanlığı'na ardından da Milli Savunma Bakanlığı'na çağrıldı.

Bakanlık tarafından sosyal medyada da yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
‘‘ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile bu akşam (15 Şubat) Milli Savunma Bakanlığı’nda bir görüşme yapılmıştır. Görüşmede ABD Büyükelçisi Satterfield, Gara’ya düzenlenen harekâtta şehit olan personelimiz ve harekat sırasında terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımız için taziyelerini sunmuş; Gara’da yaşanan katliamdan terör örgütü PKK’yı sorumlu tuttuklarını teyit etmiştir.’’

"NATO Müttefikimiz Türkiye'nin Yanındayız"
ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşı için başsağlığı dilediği mesajında, "ABD, Türk vatandaşlarının Irak'ın Kürdistan Bölgesi'nde öldürülmesinden üzüntü duyuyor. NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız ve son çatışmada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK'nın elinde öldüğü haberleri doğruysa, bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz" ifadelerine yer vermişti. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com