• Reklam

Ankaralı Atagün, Syracuse'dan Burs Aldı

Ankaralı Atagün İlhan çizgi film animasyon bölümü mezunu bir genç. Onu diğer animasyonculardan ayıran özelliği ise Amerika Birleşik Devletleri'nin en prestijli okullarından olan New York'taki Syracuse Üniversitesinden en yüksek burs alan öğrenci oldu. İlhan Ocak ayında New York'ta Yüksek Lisans yapacak.

Reklam
Reklam
Ankaralı Atagün, Syracuse'dan Burs Aldı
20 Eylül 2020 - 07:09 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 - 08:17
Reklam

Annesi Haccettepe Grafik, Babası Yeditepe Grafik bölüm başkanı. Kendisi de Eskişehir Anadolu Üniversitesi çizgi-film animasyon bölümünden yüksek onur belgesiyle mezun oldu. Polonyada Erasmus eğitimine katılan 25 yaşındaki Atagün İlhan Polonya ve Türkiye'de kişisel sergiler açtı.

Mezun olmadan önce Amerika'daki bazı yerlere çizgiroman yapmaya baslayan genç sanatçı, Mezun olduktan sonra Amerika'da bir yayımcı şirketle çalışıp para biriktirdi. Buradan kazandığı parayla Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Atagün İlhan  Yuksek lisans için bir kaç Üniversiteye başvurdu.

Çizimlerini gören Syracuse Üniversitesi yetkilileri okulun bölüm için ayırdığı en yüksek burs olan yüzde seksen burs ile okula kabul etti. 
Bu sırada California College of the Arts’dan 55$k dolarlık burs alan fakat tercihini daha prestijli Syracuse'dan yapan İlhan, kalan %20 yi de özel bir burs alarak Ocak ayında New York'a gelecek.
Atagün İlhan, New York'ta bulunan okulda 3 yıl illustrasyon bölümünde yüksek lisans yapacak. Genç sanatçı birkaç oyun şirketine illustrasyonlar yapıyor.
 


 • Reklam

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Fetullah Gülen
  4 hafta önce
  Çok başarılı çizimlerin ile bizi gurur***dırmanı bekliyoruz sevgili yavrucuğum.
 • Mualla sunsay
  4 hafta önce
  Sevgili atagünüm senin başarilarin ve seninle gurur duyuyorum canim torunum güzel ülke seni bekliyor.
 • Adnan sunsay
  4 hafta önce
  Atagünüm benim Sana basari lar yakisir
 • Berrin İlhan
  1 ay önce
  Bravo evlât, kimin oğlusun sen, başarılar !
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com