Apple haritalar çöktü, şikayet yağdı

Apple haritalar çöktü, şikayet yağdı

Apple tarafından sunulan harita uygulaması dünya genelinde çöktü, kullanıcılar Twitter ve Apple Destek hattına çok sayıda şikayet bıraktı.

26 Haziran 2018 - 20:06

iOS kullanıcılarının Haritalar kadar olmasa da, bir kısmının hergün kullandığı uygulama Apple Haritalar bu sefer kullanıcılarını yolda bıraktı. ShiftDelete'de yer alan habere göre, Apple‘ın bugün çöken uygulamasının kullanıcıları, Twitter ve Apple Destek üzerinden şikayetler yağdırdı.

Uygulamanın Apple Watch ile CarPlay üzerinde de çalışmadığını ve belirli yerlerin veya noktaların arama sonuçlarında, “Sonuç Bulunamadı” yanıtıyla karşılaştıklarını belirten kullanıcılar, belli bir yerden değil Dünya’nın dört bir yanından aynı şikayette bulundu. Apple, tüm kullanıcıların hem Haritalar hem de navigasyonla ilgili sorun yaşadığını belirterek araştırdıklarını söyledi. Şirketin Twitter hesabı da, sistemin güncelleneceğini duyurdu.

Sorun henüz çözülmemişken kullanıcıların bir kısmı  ve Yandex Haritalar uygulamalarını kullanarak yollarına devam ettiklerini belirtirken bir kısmı ise Apple tarafına şikayet yağdırmaya devam ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York Türk Evi Yükseliyor
New York Türk Evi Yükseliyor
Arkansas'ta Polisle Çatışma Kameraya Yansıdı
Arkansas'ta Polisle Çatışma Kameraya Yansıdı