• Reklam
Reklam

Ara Güler'in Sergisini Cumhurbaşkanı Erdoğan Açtı

Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurul görüşmeleri için New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alexander Hamilton ABD Gümrük Binası'nda Ara Güler Sergisi'nin açılışını yaptı.

Reklam
Ara Güler'in Sergisini Cumhurbaşkanı Erdoğan Açtı
24 Eylül 2019 - 11:24
  • Reklam

Fatih Atakoğlu'nun müzik dinletisi ile başlayan Ara Güler Sergisi'nin açılışı New York  Alexander Hamilton ABD Gümrük Binası'nda yapıldı. Programa  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar ve gazeteci Ahmet Hakan  katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış konuşmasında Fatih Atakoğlu ve Prof. Dr. Aziz Sancar'a teşekkür etti. Daha önce Kyoto, Londra ve Paris'te düzenlendiğini hatırlatan Erdoğan, bu kez New York'taki sanatseverlerin beğenisine sunulduğunu aktardı.

Erdoğan, "Kültür ve sanat, toplumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde evrensel köprü vazifesi görüyor. Bu anlayışla, mesleğinde gerçek anlamda bir dünya markası olan Ara Güler'in eserlerinin, dünyanın dört bir yanından New York’a gelen farklı kültür ve milletlere ait geniş kitlelere ulaşmasını temenni ediyorum." dedi.

Sergiye katılan Türkler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Binali Yıldırım ile poz vererek hatıra fotoğraf çektirme yarışına girdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com