Arizona’daki Amerikalılar Türk Mutfağını Çok Beğendi

Arizona'daki Amerikalılar Türk Mutfağını Çok Beğendi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Meksika sınırındaki eyaleti Arizona'da yaşayan Sevda Özonur Türk yemekleri ile Amerikalılardan tam not aldı. Özonur, Master Cook LLC şirketi ile Amerikalılara zengin Tür mutfağını tanıtarak adeta Türk elçiliği yapıyor.

06 Kasım 2018 - 06:13

Sevda Özonur ABDPOST.COM için kaleme aldığı yazıda "Bana göre, yurtdışında yaşayan her vatandaşımız, Türkiye Cumhuriyeti elçisinin taşıdığı sorumluluk hüviyeti ve fikri ile işine gücüne sarılmalı. Madem her Türk bir bayrak diyoruz, o zaman, bayrağımızı düşünerek, geçimimizi sağladığımız her işte başkalarına örnek bir yaşam sergilemeliyiz.

Çok severek yaptığım ve adını, "Master Cook LLC." verdiğim şirketimin ismi altında evimde yaparak müşterilerime servis yaptığım - catering - yani yemek servisi ile hem ticaret yapıyorum, hem de burada, Amerikalıların zengin Türk Mutfağımızı tanımalarını sağlıyorum.

Geçen sene açtığım şirketim, tabiki öncelikle kendi insanlarımızın siparişleri ile başladı, daha sonraki günlerde de, güzel dostlarımın Amerikalı arkadaşlarına tavsiye etmeleri ve sanal medya'da yaptığım paylaşımlarım ile, Amerikalıların da dikkatini çekerek talepleri ile devam etti. Çok şükür, Amerikalı müşterileriminde sayısı her geçen gün artıyor.

Temizlik, uygun fiyat ve verilen günde servis, her sektörde olduğu gibi bu işte'de başarının anahtarı. Heyecan olmalı diyorum; sadece para kazanmak için değil, bir Amerikalının daha Türk yemeklerini tatması ve onu başka yerlerde dile getirme düşüncesinin heycanını kastediyorum. Biz de bu sektörün vatanseverleri ve gönüllü Türkiye Cumhuriyetimizin elçileriyiz. Herkese Arizona / ABD'den sevgiler." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Facebook says nobody reported New Zealand shooting livestream as it happened
Facebook says nobody reported New Zealand shooting livestream as it...
Katliamı 200 kişi izledi Kimse şikayet etmedi
Katliamı 200 kişi izledi Kimse şikayet etmedi