• Reklam

Aşılara Rağmen, 2021'den Umutlanmayın!

Dünya Sağlık Örgütü, korona virüsile ilgili kapsamlı bir açıklama yaptı. DSÖ, onaylanan biirkaç aşı markası ile tüm dünyada aşılamaların hızlandırılmasına rağmen, 2021 yılı için sürü bağışıklığı gelişiminin beklenmemesi gerektiğini söyledi. Yani sonuç olarak normale dönmek için, 2021 yılından çok umutlanmamamız gerekiyor.

Reklam
Aşılara Rağmen, 2021'den Umutlanmayın!
12 Ocak 2021 - 14:43
  • Reklam
"DSÖ’den corona uyarısı: 2021 için hiç umutlanmayın
Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü, corona virüsü ile ilgili kapsamlı bir açıklama yaparak 2021 ile ilgili beklentilerin aşağı çekilmesi gerektiğini duyurdu.

Dünya çapında 90 milyondan fazla insana bulaşan ve 1 milyonu aşkın insanın ölümüne sebep olan corona virüsü ile ilgili kapsamlı bir açıklama Dünya Sağlık Örgütü’nden geldi.

Sanal bir basın toplantısı düzenleyen Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri corona virüsü aşısının yayılmasına ve kullanımının artmasına rağmen bu yıl sürü bağışıklığı geliştirilme ihtimalinin düşük olduğunu açıkladı.

DSÖ’nün üst düzey isimlerinden Soumya Swaminathan, “Corona virüsünün yayılmasını engelleyecek kadar dozun üretimi ve dağıtımı zaman alacaktır. Biz 2021 içerisinde sürü bağışıklığı ya da toplumun büyük kesiminin bağışıklık kazanmasını beklemiyoruz” ifadesini
kullandı.

İnsanlara aşı yapılmasına rağmen sosyal mesafe, el yıkama ve maske takma gibi önlemlerin önemine vurgu yapan Swaminathan, “Bilim insanları daha önce düşünülemeyen bir atılım gerçekleştirerek yeni bir virüse karşı güvenli ve etkili bir aşıyı bir yıldan kısa bir sürede
hazırladı. Bu aşıları üretmek zaman alacak ve insanlar biraz sabretmeli. Aşılar ulaşacak, her ülkeye ulaşacak fakat bu sırada sosyal mesafe önlemlerini unutmamak gerek” dedi."

Kaynak: www.sozcu.com.tr
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com