Atatürk Caddesi ismine Türkler Karşı Çıktı

Atatürk Caddesi ismine Türkler Karşı Çıktı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Connecticut eyaletine bağlı New Haven kentinde bir caddeye Atatürk ismi verilmesine Ermeniler, Yunanlılar ve bazı Türkler'in karşı çıkması sonucu Belediye meclisinden geçmedi.

08 Haziran 2018 - 10:31

Yaklaşık 1 yıl önce New Haven'da ki Atatürk anıtının olduğu caddeye Atatürk Caddesi adı verilmesi için uğraş veren bir grup Türk, bugün Belediye binasına geldi.

Belediye meclisinden karar çıkmadığını öğrenen Türkler durumu protesto etmek için Belediye binası önünde bir açıklama yaptılar. Grup adına konuşan ve Reza Zarrab davalarındaki canlı yayınlarla tanınan Zeyno Erkan, caddeye Atatürk ismi verilmemesi için Yunan ve Ermenilerin yanısıra Türkler'inde olduğunu dile getirerek "Şoka girdim. Yunanlıları ve Ermenileri anlıyoruz ama Türkler, Türk pasaportu taşıyanlar nasıl bu isme karşı çıkabilir? Bu nasıl hainliktir. İçimizde böyle hainler var." dedi.

Bahçesinde Atatürk anıtı bulunan Feray Gökçek ise "Ne yaparlarsa yapsınlar, yeniden müracaat edeceğiz. O caddeye Atatürk ismini verdireceğiz." dedi.

New Haven Belediye Meclisi önünde toplanan Türkler  19 yaşındaki Türk genci Hacıbey Çatalbaşoğlu meclis üyesi olduğunu belirterek, Atatürk ismi için yardımının olmadığını dile getirdiler.

2018/06/2018-06-08-10-56-26.jpg
2018/06/2018-06-08-10-56-30.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Police officer killed in Alabama while serving warrant
Police officer killed in Alabama while serving warrant
Amerikalı Türklere Ek Vergi Geliyor
Amerikalı Türklere Ek Vergi Geliyor