Atilla Pak Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Atilla Pak Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Atilla Pak, Türkiye'de Amerikalı Türklerle ilgili destek arayışına devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atilla Pak'ı kabul ederek Amerika Birleşik Devletleri ve Türk Toplumu ile ilgili bilgi aldı. Ziyaret sırasında Atilla Pak'a Ak Parti MKYK üyesi Hatice Kübra Öztürk'te eşlik etti.

05 Nisan 2018 - 06:00

Atill Pak yaptığı yazılı açıklamada "19 Mart 2018 Pazartesi günü Türk Amerikan Dernekleri Federasyonumuz adına, Türk Amerikan toplumumuzun çalışmalarına destek ve yön verecek görüş ve önerileri almak için şahsımı makamlarında yüksek huzurlarına kabul ettiği için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a tüm kalbi duygularımla şükranlarımı sundum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ana başlıklarını da özetleyen Pak "Türk toplumunun Amerika’daki genel durumu, Amerika’da etkinliklerimiz ve faaliyetlerimizin son durumu, Amerika’daki basın ve siyasilerin Türkiye’ye bakış açıları,

Amerikan basınında Türkiye aleyhine yapılan propagandaların önüne geçme ve toplumu yönlendirme çalışmalarımız ile ilgili bilgiler sundum." dedi.

New York'ta her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Türk Kültür Festivali ve Türk Günü Yürüyüşü hakkında bilgi veren Başkan Atilla Pak, sözlerini şöyle tamamladı: "Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliği’nin Türk Günü Yürüyüşüne büyük katkı sağladığını, bu sene 2018 Türk Günü yürüyüşümüzde aramızda olmaları hususundaki talebimizi zat-ı âlilerine arz ettim."  

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • new york canik
    8 ay önce
    Atilla Pak goreve geldikten sonra TADF her gecen gun kan kaybetti. 2 tane mafya kackini ile turk gunu yuruyusu yaparsan boyle olur. atil***in insaatina para bitti para istemeye gitmis. gusan abi gormuyormusun bunu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Time: Yılın Kişisi Cemal Kaşıkçı
Time: Yılın Kişisi Cemal Kaşıkçı
Chicago Milwaukee'de Türk gecesi
Chicago Milwaukee'de Türk gecesi