• Reklam
Reklam

Atlantic City'de Müslüman Vekile Saldırı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Atlantic City kentinde Belediye Meclis Üyesi cami çevresinde uyuşturucu satan şahısların saldırısına uğradı. Müslüman Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ise saldırganların derhal yakalanmasını istedi.

Reklam
Atlantic City'de Müslüman Vekile Saldırı
Editör: ABD Post
22 Temmuz 2021 - 00:11
  • Reklam
 Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi'nin (CAIR-NJ) New Jersey bölümü bugün Atlantic City'den Meclis Üyesi Hossain Morshed'e yapılan saldırının faillerinin bulunması için Başsavcılığa çağrıda bulundu.

Atlantic City Meclis Üyesi MD Morshed, geçen Perşembe günü Al Hera Camii yakınında uyuşturucu satıcılarının saldırısına uğradı. İddiaya göre Morshed, akşam namazının ardından otoparkta uyuşturucu kullananlarla tartıştı. Yanına gelen diğer şahışlar tarafından darp edilen Doktor Morshed burnu ve gözaltı kemiği kırıldı.
Tedavi altına alınan Hossain Morshed'in Pazartesi tekrar bir ameliyat olması bekleniyor. 

CAIR-NJ İcra Direktörü Selaedin Maksut  olayın duyulmasının ardından Başsavcılıkla iletişime geçerek olayın faillerinin yakalanmasını talep etti. 

Maksud açıklamasında, "Meclis Üyesi Morshed'e yapılan vahşi saldırıdan derin endişe duyuyoruz ve kınıyoruz. Bu saldırının yerel Müslümanların -sabahın erken saatleri ve akşam geç saatler de dahil olmak üzere- günlük ibadet için sık sık uğradığı caminin yanında gerçekleşmiş olması özellikle endişe vericidir ve yerel yetkililer tarafından ciddiye alınmalıdır. Ülke çapında salgınla mücadele etmek için madde kullanım bozukluğu çekenlere yardımcı olacak proaktif önlemler gereklidir. 
Meclis Üyesi Morshed'in karşılaştığı suçlar cezasız kalınca, benzer suçlarda artışa yol açacaktır.”  dedi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com