Ayça Varlıer New York'ta Konser verdi

Ünlü Tiyatro oyuncusu ve Müzisyen Ayça Varlıer, geçtiğimiz akşam New York Nublu'da sahne aldı. Tatil gecesi programında birbirinden güzel eserler seslendiren Varlıer izleyenlerden tam not aldı.

Ayça Varlıer New York'ta Konser verdi
24 Aralık 2019 - 13:44 - Güncelleme: 25 Aralık 2019 - 14:11

Türkiye'de bir çok film ve dizide rol alan Ayça Varlıer, önceki akşam New York Nublu'da sahne aldı. Pop ve Jazz müzik seslendiren Varlıer, izleyenlerden tam not aldı. 
Ayca Varlier, Caner Tokgozol, Emre Yılmaz, Cenk Tezil, Engin Günaydın, Dj Memos ile Tatil Partisi programında New York'lulara unutulmaz bir tatil gecesi yaşattı. Daha önce de bir çok diziye müzikal yapan Varlıer canlı performansı ile izleyenleri hayran bıraktı. 

Ayça Varlıer ABDPOST.COM'a yaptığı açıklamada "Hepimizin tanıdığı dünya çapında ve gurur kaynağımız  olan saksafoncu müzisyen ve New York’un en prestijli konser verilen Nublu Müzk Club’ların sahibi  İlhan Erşahin ile 18 sene önce ben Amerika’da yaşarken tanıştık. O zaman da konuşmuştuk bir konser yapalım diye. İlhan bu yaz benim de sahneye çıktığım Akyaka’da yeni açılan Room Otel’de performans yaptı. Uzun zamandır gerçekleştirmek  ıstedığim konseri bu yaz netleştirdik. New York'ta yaşayan çok yetenekli Türk müzisyen arkadaşlarımız ve Dj Memos o konser gecesınde harikalar yarattı, Orkestramız bır sonraki konser içi hazır." dedi.

AYÇA ELİF VARLIER

Türk oyuncu ve şarkıcıdır. 7 Mayis Ankara doğumlu olan Ayça Varlıer, 1993'te 16 yaşında lise eğitimini tamamlamak için gittiği Amerika'da, Hartt School of Music'te müzikal tiytaro üzerine eğitim aldıktan sonra, Harvard Üniversitesi'nin Moskova Sanat Okulu'yla (Acitng major at American Repretory Theatre at Harvard University and MXAT - Moscow Art Theatre) ortaklaşa yaptığı program dahilinde beş ay Moskova'da, iki yıl Boston'da kalarak oyunculuk üzerine master yapmıştır.

2005 yılından günümüze, çok sayıda ve uzun soluklu dizi, film, tiyatro ve müzikal projelerinde yer almiştir. 2011’de yakalşıl 9 yıl boyunca kapalı gişe giden Tiyatro Kare bünyesinde Zülfü Livaleni’nin kitabından uyarlaman “Leyla’nin Evi” adlı oyunda Roxy rolüyle  ve 2016’da, 2 sene boyunca oynadığı Fosforlu Cevriye kitabından uyarlanan “Fosforlu’nun Hikayesi” müzikalinde de Afife Jale ve Sadri Alışık Tiyatro ödüllerinde en iyi kadın/ en iyi kadın müzikal oyuncu rollerine layık görülmüştür. 2013’te pop, jazz,rock ve akustik sound ogelerinden oluşan “Elif” adlı albümde kendi bestelerine yer vermiştir. 2012-2013 Emir Ersoy’un albümlerinde pop/latin şarkılar seslendirmiştir. Oyunculugun yanısıra profesyonel olarak şarcılık ve bestecilik kimliğiyle muzikal kariyerine devam ederken, İstanbul Senfoni Orkestrası ve TRT Caz Orkestrası başta olmak üzere D-Marin Turgutreis Uluslararası Müzik Festivali’nde İzmir Senfoni Orkestrası, Altın Portakal Film Festivali’nde Antalya Senfoni Orkestrası, Bursa Senfoni Orkestrası ve Ephesus Brass orkestralarında solistlik yapmıştır. Kendi orkestrasıyla halen ozel organizasyonlarda ve konser alanlarında sahne çalışmalarina devam etmektedir. 2017 Kasım ayında yayında giren Staff Yapımı; “Kalk Gidelim” aile komedi dizisinde,  başrol kadın rolü Nurcan karakterine de 3. Sezonunda halen devam etmektedir

 

Dernek: Bana Goz Lulak ol

Sahip olduğu ödüller

Vasfi Rıza Zobu Odulleri en iyi kadın oyuncu

21. Sadri Alisik Odulleri- Yilin En Basarili Muzikal Kadin Oyuncusu-Fosforlu'nun Hikayesi Muzikali- Tiyatrokare 2016

15. Afife JaleTiyatro Ödülleri : "Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Kadın Oyuncusu" Leyla'nın Evi (oyun) - Tiyatrokare - 2011

16. Sadri Alışık Ödülleri : "Yılın En Başarılı Yardimci Kadın Oyuncusu" Leyla'nın Evi (oyun) - Tiyatrokare - 2011


YORUMLAR

  • 0 Yorum