• Reklam

Aynur Aydın'dan 'sütyen' cevabı: Ahlaksızlık yok!

ABONE OL"Pandemi döneminde hayatın çok kısa olduğunun farkına vardım ve İstanbul'dan taşınm

Reklam
Aynur Aydın'dan 'sütyen' cevabı: Ahlaksızlık yok!
23 Haziran 2020 - 06:10
Reklam
Reklam

ABONE OL

"Pandemi döneminde hayatın çok kısa olduğunun farkına vardım ve İstanbul'dan taşınma kararı aldım" diyen Aynur Aydın, özel hayatına ilişkin çarpıcı bir açıklamaya da imza attı. İşte ünlü şarkıcının, Milliyet.com.tr'ye verdiği röportaj...


"BİR SENE PARİS'TE YAŞAYACAĞIM"

Başka şehirlerde de yaşadın. Sevmediğin bir yer var mı?
İstanbul, Stokholm, Londra, Münih, Los Angeles; tüm bu şehirlerde hem yaşadım, hem de çalıştım. Hepsini çok seviyorum, bir tek Sofya’yı sevmiyorum. Çünkü Bulgaristan’da güzel anılar biriktirmedim. Şimdi de daha önce hiç yaşamadığım için Paris’e taşınma kararı aldım. Pandemi döneminde hayatın çok kısa olduğunun farkına vardım ve bir sene için Paris’te yaşayacağım.


"KOMEDYENLİĞE TERFİ ETTİM"

Cool bir kadınsın. Bir gün 'ben sütyen bile takmıyorum. Sizi mi takacağım?' diye bir tweet atıldığını gördüm Twitter hesabından. Dedim ki; Aynur hacklendi mi?
Pandemi döneminde bende bir salmışlık oldu. Burada maksat insanları gülümsetmekti. Sanatçılıktan komedyenliğe terfi ettim o tweetle. Twitter’daki mesleğimi sanatçı yerine ‘komik makinesi’ olarak değiştirdim.


O VİDEOYU NEDEN ÇEKTİ?

Sütyenleri dizip konser verme videosu peki? Hem 'sütyen takmıyorum' dedin hem de evinde koleksiyon çıktı!
Esprili bir tepki olarak o videoyu çektim. Mevzuya Aynur gibi yorum yaptım.


"RAP YAPMAM"

Farklı tarzlarda şarkılar yapma cesareti gösterdin. Tam olarak bir tarz edindin mi, yoksa deneyselliğe hep açık olacak mısın?
Tüm şarkılarımda bir hüzün ve gerçeklik var. Müzikte 'piyasaya iş yapayım' düşüncesinde değilim. Hiçbir şarkım için de 'tutar mı, tutmaz mı?' diye kaygılanmıyorum. Şu an pop müzik dediğimiz şey rap. Adı üzerinde popüler olan müzik. Ama popüler diye rap yapmam, ben rapçi değilim! Ben saf pop müziği seviyorum.

Tarzının her zaman arkasından yani?
Tabii ki. Piyasa sanatçıyı değil, sanatçı piyasayı yönlendirmeli. Benim temel bir tarzım var; 'o da muhteşem olmak' dermişim.


"SİZ DELİRDİNİZ Mİ?"

Damla Yıldız’la söylediğiniz son şarkın 'Yağdır' sana nasıl geldi, beraber söyleme fikri nasıl gelişti?
Şarkıyı daha önce Damla almıştı. Murat Güneş’in doğum günündeydik, Damla da oradaydı. Fikrimi almak için bana da dinletmek istediler. Şarkıyı o kadar beğendiğim ki ‘siz delirdiniz mi, projeye ben de dahil olmak istiyorum’ dedim. Onlar da bu kadar sahiplenmeme çok sevindiler. Çok da güzel bir ortaklık oldu.


"KENDİ REKLAMINI YAPTI"

‘Gel Güzelim’ cover şarkına kendi yönettiğin bir klip çektin. Sonra sosyal medyadan sosyal medyadan bir sanat yönetmeni ondan izinsiz pop-art görüntülerini kullandığın iddiasında bulundu. Ne oldu bu işin sonu?
Hiçbir şey olmadı. Kendi reklamını yaptı ve sayemde daha çok tanındı. Bu bir ‘remake’ ve bilinçli yapılmış iş. Benim tek hatam bunu net şekilde bildirmemekti. Artık daha dikkatliyim o konuda.Source : milliyet.com

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com