• Reklam

Aziz Sancar'dan Doktora Bursu

Nobel ödüllü Türk Bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar Türk Üniversite öğrencilerine yönelik 50 bin dolarlık doktora bursu verecek. Aziz Sancar hoca, seçilen adaya, danışmanlık yaparak North Carolina Üniversitesi'nde doktorasını tamamlaması için destekleyecek.

Reklam
Aziz Sancar'dan Doktora Bursu
28 Aralık 2020 - 22:17
  • Reklam
Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, 2015 Nobel Kimya ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın onuruna özel olarak düzenlenmiş bir doktora burs programı hazırladı.
Fulbright Öğrenci Programının bir parçası olan burs, 2022-2023 akademik yılına yönelik olup Prof. Dr. Aziz Sancar’ın akademik danışmanlığında doktora eğitimi almak isteyen kişilere verilecek.

Yapılan açıklamada, Fulbrıght Prof. Dr. Aziz Sancar Bursu süresi en fazla iki akademik yıldır ve North Carolina Üniversitesi’nin akademik takvimine ve programa bağlı olarak belirlenecek.
Doktora programının ikinci yılı için bursun devam etmesi, birinci yılın sonundaki akademik başarıya bağlı olduğu aktarıldı. Burs, doktora programının ilk iki yılını kapsadığından, geri kalan yıllar için bursiyerlerin gerekli maddi desteği kendilerinin (aile, üniversite, asistanlık, vb.) sağlaması gerekmekte olduğu vurgulandı.

Bursa, 
Biyoloji (Hücre Biyolojisi, Mikrobiyoloji, Kanser Biyolojisi, vb.), Biyofizik, Biyokimya, Biyomalzeme, Biyoteknoloji, Biyomedikal Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya, Kimya Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik,Tıp  yer alan bölümlerin öğrencileri ve mezunları başvurabilir.

Burs Başvurusu için Son Tarih
07 Nisan 2021'dir. 

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kurum tarafından yapılan burs başvuru duyurusunda burs başvuruların online olarak gerçekleşeceği ve online burs başvurusunda burs başvuru şartlarında belirtilen belgelerin sunulması ile başvuru kabul edilmektedir.

Burs Başvurusu için TIKLAYINIZ
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com