Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’ndan ikili Temaslar

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ikili Temaslar

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentine geldi. BM Güvenlik Konseyinde konuşan Bakan Çavuşoğlu, ardından burada bulunan diğer ülke bakanları ile resmi temaslarda bulundu.

24 Nisan 2018 - 05:32

Önceki gün New York’a gelen Çavuşoğlu’nun resmi programı kapsamında yarın BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile de ikili bir görüşme yapması bekleniyor. Çavuşoğlu ayrıca, BM’nin barışı inşa ve barışın sürdürülmesi faaliyetlerine Türkiye'nin katkıları ve yaklaşımıyla ilgili Genel Kurul'a hitaben bir konuşma yapacak.

Belçika ve Almanya Dışişleri Bakanları ile görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, resmi temasları kapsamında bugün Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Bakan Didier Reynders ile görüştü. BM'de yapılan görüşmeye Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ve Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da katıldı.

Görüşmede Çavuşoğlu’nun Türkiye’nin Afrin’de düzenlediği "Zeytin Dalı" operasyonuyla ilgili bilgi verdiği belirtildi. Çavuşoğlu’nun ayrıca, Belçika’da artan PKK faaliyetlerine dikkat çektiği ve terör örgütüne karşı daha etkili mücadele edilmesi gerektiğini vurguladığı bilgisi verildi.

Çavuşoğlu Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ilk kez yüz yüze bir görüşme gerçekleştirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with this forecast timeline
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with...
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı