Belçika polisinden Türk düğünlerine yakın takip

Belçika polisinden Türk düğünlerine yakın takip

Belçika polisi, Türk toplumunun yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki düğün organizasyonlarını yakından takip etme kararı aldı.

23 Nisan 2018 - 21:11

Belçika resmi haber ajansı Belga'nın haberine göre, Türklerin yoğun  olarak ikamet ettiği Limburg bölgesinin Heusden-Zolder ve Genk şehirlerinde  polis, Türk düğünlerini sıkı takibe alacak.Polisin düğünlerde kamu alanları kullanımına ilişkin kısıtlamalar  getirmesinin yanı sıra düğün esnasında silah sıkılması, aşırı gürültü yapılması  ve konvoylarla yolların kapatılmasına karşı önlem alacağı belirtildi.

Heusden-Zolder Belediye Başkanı Mario Borremans, bunun bir güvenlik  meselesi olduğunu ve camilerde Türk vatandaşlarına konuya ilişkin bilgilendirme  yapılmasını da talep ettiklerini belirterek, Amacımız cadı avı başlatmak değil. Türk toplumu bizim için önemli ancak kamu alanı herkese açık ve buna saygı  duyulması gerekiyor. dedi.

Genk Belediye Başkanı Wim Dries ise polisin Genk'te de kontrolleri  artıracağına dikkati çekerek, Düğün organizasyonlarını polise bildirerek denetim  sağlayacağız. ifadesini kullandı.Yaklaşık 11 milyon nüfuslu Belçika'da 220 bine yakın Türk asıllı  vatandaş yaşıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanadalı Türk Minor Empire New York'ta
Kanadalı Türk Minor Empire New York'ta
Trump bu karara çıldıracak
Trump bu karara çıldıracak