• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Beste Uyanık: Kovulmadım İstifa Ettim

CNN Türk’te kamuoyunda büyük tepki çeken termik santrallere filtre takmadan 2.5 yıl daha üretim izni verilmesine dair skandal bir haber yayınlanmıştı...

Reklam
Reklam
Beste Uyanık: Kovulmadım İstifa Ettim
27 Aralık 2019 - 12:28
Reklam

Haberi sunan Beste Uyanık, termik santral bacalarına filtre takmanın maliyetini anlatmıştı. Habere göre bacalara filtre takılmaya zorlanırsa, maliyetinden dolayı santraller kapanacak dolayısıyla, evler ışıksız kalacak, metrolar sefer düzenleyemeyecek, makineler çalışmayacaktı.
Söz konusu haberi kendisinin hazırladığı belirtilen Uyanık’ın, bugün kanal ile olan ilişiği kesildi.
BESTE UYANIK AÇIKLAMA YAPTI
Haberin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Uyanık, “Kovulma haberleri asılsızdır, dün bizzat gelip istifa ettim. Cnntürk ekranında artık kendi isteğimle yokum. 8 yıldır evim dediğim kanalımda zevkle çalıştım ancak son olaylar sonrası yüklerim ağır geldi. Geride kalan arkadaşlara başarılar” ifadelerini kullandı.
Uyanık devamında ise “Ancak biliniz ki, bir televizyon kanalında kimse kafasına göre haber yapmaz, yapamaz. Önce editörlerin, sonra haber müdürlerinin ve genel müdürün gözetiminde hazırlanır her şey...” diye yazdı.
Beste Uyanık Kimdir?
6 Mart 1987 doğumlu. Adını ünlü doktor ve bestekar Prof. Dr. Alaattin Yavaşça'dan aldı. İlköğretimden lise sona kadar Nişantaşı Işık‘ta okudu. Mühendis olacak diye beklenirken modaya merak sardı ve New York’taki  Parsons School of Design’a gitti. 2 yıl sonunda dikiş makinasıyla olan savaşını kaybetti. Ve ardından New York University’de Medya, Grafik Tasarımı ve Ekonomi bölümlerini bitirdi. Yüksek lisansını da New York’ta bulunan Pace University’de Görsel İletişim ve Medya Sanatları üzerine yaptı. 2010’da bitirdiği yüksek lisans sonrası New York Film Academy’de oyunculuk eğitimi aldı.
New York'ta Amerika'nın önde gelen dergi ve televizyon kanallarında editörlük yaptı. Dünyaca ünlü organizatör Preston Bailey'nin internet ve televizyondan sorumlu editörü olarak çalıştı. 2012 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yapan Beste Uyanık, Dialog Eğitim Merkezi'nde spikerlik, sunuculuk ve diksiyon eğitimi aldı

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com