• Reklam

Beyaz Saray Sözcüsü McEnany'den Açıklama

Sözcü McEnany, Washington DC'de yaşanan olaylar sonrası basın açıklaması yaptı. McEnany yaşananları, Amerikan değerlerine aykırı olarak nitelendirdi.

Reklam
Beyaz Saray Sözcüsü McEnany'den Açıklama
08 Ocak 2021 - 02:29 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 18:38
  • Reklam
Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Donald Trump taraftarlarının ABD Kongresine yaptığı baskın sonrası kameralar karşısına geçti. Düzenlenen basın toplantısında McEnany, "Yaşanan suç kabul edilemez" dedi.

McEnany: Amerikan Değerline Aykırı
ABD tarihine geçen protestolarla ilgili McEnany, "Milletimizin Kongresinde gördüğümüz şeyler, ayıp ve Amerikan değerlerine aykırıdır. Bu yaşananları yönetimimiz adına en güçlü şekilde kınıyoruz. Kanunsuzca hareket edenler yargılanmalıdır." diye konuştu.

McEnany, konuşmasını tüm Beyaz Saray adına yaptığının altını çizdi. Protesto hakkının Anayasanın 1. ek maddesi ile korunduğunu belirten McEnany, "Washington'da ve ülke genelinde gördüklerimiz, bu hakkı kullanmak değildi. Çarşamba günü ülkemizin Kongresinin koridorlarında yaşananlar da bu hakkın kullanılması değildi." dedi. 

"Derin Üzüntü Duyuyoruz"
Sözcü McEnany, yaşanan olaylarda can kaybı ve yaralanmaların olmasından dolayı derin üzüntü duyduklarını dile getirdi. McEnany ayrıca güvenliği sağlayan güçleri, "kahraman" olarak nitelendirdi.

McEnany, "Dün Kongre binamızı şiddet eylemleriyle işgal edenler, bu yönetimin tüm değerlerine karşıdır. Beyaz Saray'daki herkes, iktidarın düzenli bir şekilde devredilmesini sağlamak için çalışmaktadır. Şimdi Amerika için bir araya gelme ve şiddeti reddetme zamanıdır." ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray Sözcüsü McEnany'nin son cümlesini basın toplantısından çıkarken telaşla söylemesi, gazetecilerden soru almak istememesi şeklinde yorumlandı. 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com