• Reklam

Biden, Beyaz Saray'dan Yayın İçin Gazetecilerden 170 Dolar İstiyor

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'dan yayın yapacak muhabirlerin Kovid-19 test ücretlerini kendilerinin ödemesine karar verdi.

Reklam
Biden, Beyaz Saray'dan Yayın İçin Gazetecilerden 170 Dolar İstiyor
02 Mart 2021 - 05:50 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 06:58
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'a girmek için yapılan Kovid-19 testi için gazetecilerden para talep ediyor. Biden'ın basın ofisine girecek olan Beyaz Saray muhabirleri,  işlerini yapabilmek için para ödeyecekler.

Beyaz Saray'a giren herkese zorunlu yapılan Koronavirüs testleri için bugünden itibaren gazetecilerden ücret almaya dair bir plan sundu. Test ücreti 170 dolar (yaklaşık 1250 lira) olarak belirlendi.

"Beyaz Saray Bütçesi 1 Yılda Bedava Testlerden Çöktü"
Bugünde dek test ücretlerini Beyaz Saray karşılıyordu. Yetkililer, bir yıldır yapılan bedava testlerin, yönetim merkezinin bütçesine ağır yük getirdiğini belirtti. Beyaz Saray, gazetecilere 'girmek için test yaptırmak, test yaptırmak için para ödemek zorundasın' kartını çıkardı.

"Korona Değil Gelir Testi"
Beyaz Saray Muhabirleri Derneği, plana tepki göstererek, 170 dolarlık test ücretinin küçük medya kuruluşları tarafından karşılanamayacağına dikkat çekti. Derneğin bir üyesi "Beyaz Saray'la ilgili yayın yapabilmek için gelir testi" tepkisini gösterirken, hiçbir federal kurumun gazetecilerden test ücreti almadığını hatırlattı. 

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle Beyaz Saray'da haber kuruluşlarının toplu varlığı günde 80 kişiyle sınırlandırıldı.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com