• Reklam
Reklam

Biden'dan 3 Trilyon Dolarlık Bir Paket Daha!

ABD Başkanı Joe Biden, ekonomi danışmanlarına, ülke ekonomisini desteklemek için 3 trilyon dolarlık 'altyapı ve istihdam paketi' daha hazırlamaları talimatı verdi.

Reklam
Biden'dan 3 Trilyon Dolarlık Bir Paket Daha!
23 Mart 2021 - 12:58
  • Reklam
Salgının ekonomiye olan olumsuz etkileriyle mücadele kapsamında 1.9 trilyon dolarlık yardım destek paketinin ardından, Biden altyapı harcamalarını da kapsayan yeni bir paket hazırlanması talimatını verdi. New York Times'ın haberine göre, bu hafta sunulması beklenen teklif, 3 trilyon dolarlık altyapı ve istihdam paketi olarak hazırlanıyor.

Paketin, zenginlerden alınan vergilerin artırılmasıyla finanse edileceği düşünülüyor. Nasıl finanse edileceği, Cumhuriyetçilerin desteğini alabilmesini yakından ilgilendiriyor.  

Altyapıya yönelik harcama planının, yol, köprü, liman, elektrikli araç şarj istasyonları ve elektrik şebekesinin iyileştirilmesi gibi yatırımların yanı sıra temiz enerji ve 5G yatırımlarını da içereceği bildiriliyor.

İstihdam planının ise eğitim ve kadınların iş gücüne katılımı gibi beşeri altyapıya yönelik harcamalara odaklandığı kaydediliyor.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com