• Reklam
Reklam

Biden'dan Müslümanlara Jest

Joe Biden, ABD Başkanı olduğu ilk gün Müslümanlara seyahat yasağını kaldıracak. Ron Klain, Trump'ın aldığı hangi kararların Biden tarafından bozulacağını açıkladı.

Reklam
Biden'dan Müslümanlara Jest
17 Ocak 2021 - 20:32
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yönetimini 20 Ocak'ta resmen devralacak olan ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, mevcut Başkan Donald Trump'ın, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan bazı ülke vatandaşlarının ABD’ye girişini yasaklayan hamlesini bertaraf edecek bir kararnameye imza atacak.

Biden İlk Gününde Bir Düzine Kararname İmzalayacak
Göreve başlar başlamaz Trump'ın aldığı bazı tartışmalı kararları bozacağını duyuran Biden'ın Beyaz Saray personel şefi olarak atayacağını açıkladığı Ron Klain, Cumartesi günü yeni üst düzey Beyaz Saray çalışanlarına yazdığı bildiride, Biden’ın henüz ilk görev gününde yaklaşık bir düzine başkanlık kararnamesi imzalamayı planladığını bildirdi.

Klain, söz konusu kararnamelerin odak noktasında, "acilen ele alınması gereken dört kriz" olarak nitelendirildiği Koronavirüs pandemisi, iklim değişikliği, ekonomi ve ırkçılık olacağını belirtti.

Bu çerçevede Biden, göreve gelir gelmez, ABD'yi Trump’ın çekildiği Paris İklim Anlaşması'na geri döndürecek başkanlık kararnamesini imzalayacak.

Biden’ın ilk görev gününde atacağı adımlardan bir diğeri de, federal binalarda ve eyaletler arası yolculuklarda maske takma zorunluluğu getirmek olacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com