• Reklam

Biden Ücretsiz Aşı Vadetti

ABD’deki başkanlık seçimlerine sayılı günler kala Demokratlar’ın adayı Joe Biden, kororna virüs aşısı üzerinden bir hamle yaptı. Biden seçildiği takdirde, güvenli bir aşı bulununca, sigortası olsun ya da olmasın herkese ücretsiz aşı yapılacağını vadetti.

Reklam
Reklam
Biden Ücretsiz Aşı Vadetti
24 Ekim 2020 - 07:37
Reklam

“ABD Başkan adayı Biden: Seçilirsem korona aşısı ücretsiz olacak

 

Amerika Birleşik Devletleri'nde seçim yarışına koronavirüs aşısı da karıştı. Demokrat Partili başkan adayı Joe Biden, seçilmesi durumunda koronavirüs aşısının ülkede ücretsiz olacağını söyledi.

 
 
3 Kasım'daki seçimlere 11 gün kala Wilmington, Delaware'de seçmenlere seslenen Biden, "Güvenli ve etkili bir aşı bulunduğunda sağlık sigortanız olsun ya da olmasın Covid-19 aşısı herkes için ücretsiz olacak" şeklinde konuştu.
 
En büyük rakibi Donald Trump ve hükümetini eleştiren Biden yaklaşık sekiz aydır ABD'nin büyük bir krizle yüzleştiğini ancak Başkan Trump'ın bu konuda herhangi bir çözüm planı olmadığını söyledi. Covid-19'un yakın tarihte ülkeye büyük darbe vurduğunu belirten Biden, "Ve öyle görülüyor ki şu anda salgının etkisini azalma belirtisi göstermiyor." dedi.
 
Göreve gelmesi durumunda Covid-19 ile alakalı ivedi bir şekilde ulusal plan hazırlayacaklarını ifade eden 77 yaşındaki siyasi, "Bu planla birlikte salgını atlatacağız ve normal yaşantılarımıza tekrar geri döneceğiz." diye konuştu.
 
Joe Biden ve rakibi Donald Trump arasında yapılan son canlı yayın tartışmasında en çok konuşulan konuların başında koronavirüs salgını ve bununla alakalı hükümetin aldığı önlemler gelmişti. Her iki taraf da Covid-19 vakaları ve ölümleriyle ilgili birbirlerini suçlarken, Trump "salgının artık yavaşladığını ve ülkenin normale dönmeye yakın olduğunu" söylemişti.
 
Biden televizyonda yayınlanan son konuşmasında Donald Trump'ı ağır bir dille eleştirerek, "O sizi, ailenizi ve tüm Amerika'yı terk etti" demişti.
 
ABD'de yapılan son seçim anketleri sonuçlarına göre Demokrat adayı Joe Biden, Trump'ın az bir farkla önünde yer alıyor. Biden, Barack Obama döneminde ABD Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı.”
 
Kaynak: cnnturk.com

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com