• Reklam
Reklam

Bill Gates Eşinden Boşanıyor

Microsoft’un sahibi Bill Gates ve eşi Melinda Gates boşanma kararı aldıklarını açıkladı.

Reklam
Bill Gates Eşinden Boşanıyor
04 Mayıs 2021 - 00:29 - Güncelleme: 04 Mayıs 2021 - 02:00
  • Reklam
Microsoft'un kurucu ortağı ve eski CEO'su Bill Gates ve eşi Melinda French Gates Pazartesi günü Twitter'da 27 yıl sonra ayrılacaklarını söyledi. İkili, eğitim, cinsiyet eşitliği ve sağlık hizmetlerini ele alan hayırsever çabalar üzerinde birlikte çalışmaya devam edecek.

Bill ve Melinda Gates, Bill Gates'in tweet attığı bir açıklamada, "İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi bitirmeye karar verdik" diye yazdı .

“Son 27 yılda, üç harika çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için tüm dünyada çalışan bir temel oluşturduk. Bu misyona olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz, ancak hayatımızın bu sonraki aşamasında bir çift olarak birlikte büyüyebileceğimize artık inanmıyoruz. Bu yeni hayatta gezinmeye başlarken ailemiz için alan ve mahremiyet istiyoruz. "

Karar, Amerikan iş dünyasının tepesindeki kişisel bir değişikliği yansıtıyor.

Bill Gates başkan ve baş yazılım mimarı olurken, Bill Gates başkan ve baş yazılım mimarı olurken, Bill Gates, 1975'te Paul Allen ile kurulduğu andan 2000 yılına kadar Microsoft'u CEO olarak yönetti. 2008'de Gates , kâr amacı gütmeyen Bill ve Melinda Gates Vakfı'nda daha fazla zaman geçirmek için şirketteki günlük görevinden vazgeçti .

Geçen yıl , koronavirüs dünya çapında bir güç haline gelirken Bill Gates , Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti . Melinda Gates ile birlikte vakıfta daha fazla zaman geçirmeye başladı. İkisi, 2000 yılında kurulan vakfın eşbaşkanları ve mütevellileridir.

Bill ve Melinda Gates, Microsoft'ta çalıştı. LinkedIn profiline göre Encarta ansiklopedisi gibi ürünler üzerinde çalıştığı yazılım şirketinde genel müdürlük yaptı . İkili, 1987'de Microsoft çalışanları için bir akşam yemeğinde buluştu. Melinda Gates, "Bana çıkma teklif etmesi birkaç ay sürdü," dedi . Bill Gates , bir kara tahta üzerinde artıları ve eksileri tartmıştı ve 1994'te çift Hawaii'de evlendi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com