• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Bir nefes de KOBİ'lere

Bakan Albayrak’tan bir müjde de zor durumdaki KOBİ’ler için geldi. Albayrak, bugün KOBİ’ler için Türkiye Bankalar Birliği ile 12 bankanın katılacağı bir kredi paketini açıklayacaklarını belirterek, “Hep birlikte el ele vererek daha iyi noktaya gelmesin...

Reklam
Reklam
Bir nefes de KOBİ'lere
10 Ocak 2019 - 11:25
Reklam

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün KOBİ’ler için Türkiye Bankalar Birliği ile 12 bankanın katılacağı bir kredi paketini açıklayacakları söyledi. Reel ekonomi açısından paketin önemini vurgulayan Albayrak, “Özellikle son çeyrekte yaşanan piyasadaki belirsizlik kaynaklı bu likidite daralmasını, gerek kamu tarafından, gerek finansal piyasalarda oluşacak bu likidite ile piyasanın yavaş yavaş çok daha etkin ve aktif bir şekilde toparlanması ve daha iyi bir konuma gelmesini, hep birlikte el ele vererek daha iyi noktaya gelmesini sağlayacağız” diye konuştu.

DÖVİZDE % 20 İYİLEŞME

Albayrak, dün katıldığı MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’nda Yeni Ekonomi Programı’nda (YEP) ortaya konulan hedeflerden taviz verilmeyeceğini belirterek, “Bütçe disiplini konusundaki sıkı duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Bütçe disiplini ve limitleri çerçevesindeki duruşlarının sürdüğünü vurgulayan Albayrak, “Bütçede öngördüğümüz ya da bütçede ortaya konulan esneme alanları dışında hiçbir yeni alan yoktur. Bunun altını çok net çizmemiz lazım” ifadesini kullandı. Albayrak, ağustos sonundan bugüne kadar döviz kurunda yaklaşık yüzde 20 iyileşme kaydedildiğini ve Türk lirasının bu dönemde özellikle birçok gelişmekte olan ülkeye kıyasla çok daha pozitif ayrıştığını belirterek, “Bu dönemde ülke risk primi dediğimiz CDS’lerde yaklaşık 230 puan, 10 yıllık devlet tahvil faizimiz ise yaklaşık 480 baz puan gerileyerek oldukça pozitif bir gelişme gösterdi” dedi.

AÇIK YÜZDE 3 OLUR

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam