Birleşmiş Milletler'de Dilek Uyar'ın Fotoğrafı

Çektiği fotoğraflarla dünyaca ünlenen Türk Fotoğraf sanatçısı Dilek Uyar'ın bir fotoğrafı dünyanın en iyi 13 fotoğrafından biri seçildi. Birleşmiş Milletlerin 1x.com aracılığı ile düzenlediği Clean Water Here adlı fotoğraf yarışmasına Dünya genelinde 13 fotoğraf sanatçısının resimleri Birleşmiş Milletler binasında sergilenecek.

Birleşmiş Milletler'de Dilek Uyar'ın Fotoğrafı
05 Nisan 2018 - 13:20

İlki New York Birleşmiş Milletler binasında sergilenecek olan fotoğraflar görücüye çıkacak.

Küresel Fotoğraf Sergisi Kazananlar

"Su Rezervi"

Antonio Grambone 
Genç bir kız, Malavi Gölü'nden sularını evden uzaklara taşıyor.

"Herkes İçin Su"

Pavol Stranak 
Pushkar Camel Fuarı, çocukların çiftlik hayvanları ile içme suyunu paylaşarak, onları ishal hastalığı riski altına sokuyor Diyare hastalığı dünyada çocuk ölüm ve morbiditesinin önde gelen nedenidir ve çoğunlukla kontamine gıda ve su kaynaklarından kaynaklanır.

"Su"

Lou Urlings tarafından 
Genç bir kadın, ailesinin su deposunu Türkiye'nin doğu dağlarında doldurmaktadır. Dünyanın birçok yerinde, su koleksiyonu kadınlara ve kızlara yönelik bir görevdir.

"Su krizi"

Mohammad Rakibul Hasan 
Cyclone Aila'nın neden olduğu sel hasarının büyük bir kısmı Bangladeşli köylülerin bağlı olduğu su ve sanitasyon sistemiydi. Sel suları içme ve yıkamada kullanılan malzemelere sızmışlar ve tuvaletler temizlenmiş, böylece ham kanalizasyon kolera gibi hastalıkların tehdidini arttırmıştır.

"Su için gidiyor"

Joxe Inazio tarafından Kuesta Garmendia 
Çocuk Dassa-Zoumé, Benin Ouémé gölde su getiriyor. Bu kasabada, sualtı ile paylaşılan gölde su almaktan çocuklar sorumludur.

"Hayat Suyu"

Avishek Das tarafından 
Küçük çocuklar, ailelerinin ihtiyaçlarını desteklemek için Batı Bengal'deki uzak bir köyde ek sorumluluklar üstleniyorlar. Burada küçük bir kız, köyündeki tek su kaynağı olan yerel boru kuyusundan su aldıktan sonra kafasında bir su kabı taşıyor.

"Kamu Banyo ve Tuvalet"


Dhaka'daki Marcel Rebro İşçileri, uzun bir günden sonra nehir teknelerinden çıkan kömürü temizliyorlar.

"Su için Kuyruk"

Joe BN Leung 
Women, Katmandu Vadisi'ndeki Bhaktapur'un kuzeyindeki Changu Narayan Tapınağı yakınlarındaki bir köyde su için uzun çizgiler bekler.

"Su Taşıyıcıları"

Sayyed Nayyer Reza 
Kadınlar evlerinden kilometrelerce Thar Pakistan'da su getiriyor .

"Su Hayat Verir"

F. Dilek Uyar 
Rice, tüm tatlı suların% 70'i tarım için kullanıldığı için su yoğun bir metadır.

"Uisce Beatha (Hayat Suyu)"

Paddy Cross tarafından 
Doğaya dayalı çözümler, su sorunlarımızın çoğunu çözme potansiyeline sahiptir. 'Yeşil' altyapı ile çok daha fazla şey yapmalı ve mümkün olan yerlerde 'gri' altyapı ile uyumlu hale getirmeliyiz.

"Solar de Uyuni"

Margarita Chernilova tarafından 
Su kıtlığı zaten her kıtayı etkiler. Su kullanımı, son yüzyılda nüfus artış hızının iki katından daha fazla olan dünya çapında artmaktadır ve artan sayıda bölge, özellikle kurak bölgelerde su hizmetlerinin sürdürülebilir bir şekilde sağlanabileceği limite ulaşmaktadır.

"Stepwell Yansımaları"

Susan Moss 
İki güzel genç bayan Jaipur Rajasthan Hindistan'dan Stepwells Amer Fort'ta poz veriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum