Biz dört kişiden fazlasıyız

Biz dört kişiden fazlasıyız

ABD Başkanı Donald Trump’ın “Geldiğiniz yere geri dönün” sözleriyle hedef aldığı dört Demokrat kadın Kongre üyesi ortak bir açıklama yaparak ‘dikkati dağıtmak için kurulan bu tuzağa düşmeyin’ uyarısında bulundu. “Biz dört kişiden fazlasıyız” diyen kadın siyasetçilerden, Trump’ın azledilmesi çağrısı da geldi.

16 Temmuz 2019 - 13:35

Donald Trump’ın ırkçı eleştirilerine maruz kalan Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib, Ayanna Pressley ve İlhan Omar, birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Pressley, “Bu, basit bir şekilde artık nasır tutmuş kaosa ve bu yönetimin yozlaşmış kültürüne karşı dikkati dağıtma ve karışıklığa sevk etme girişimidir” dedi.

Trump’ın ötekileştirme ve susturma çabalarını reddeden Pressley, “Biz dört kişiden fazlasıyız. Takımımız daha geniş, daha eşit ve daha adil bir dünya inşa etmek isteyen herkese de açık” diye konuştu.

Tümü 2018’de seçilen Kongre üyelerine sıklıkla ‘takım’ diye hitap ediliyordu. Bu tabir, bu üyelerle sınır güvenliği üzerinden bir tartışma yaşamasının ardından Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi tarafından dillendirilmişti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Star Wars: Rise of Skywalker': Inside the NYC pop
'Star Wars: Rise of Skywalker': Inside the NYC pop
Trump şapkası takan çocuğa 8 kişi saldırdı
Trump şapkası takan çocuğa 8 kişi saldırdı