• Reklam

Bizi sevmeyen bu ülkeyi neden hâlâ seviyoruz?

Wisconsin’de silahsız bir siyah gencin polis tarafından yedi el ateş edilerek öldürülmesinden sonra, NBA ekipleri birer birer maça çıkmama kararı alıyor. Boykot dalgası büyük yankı buldu. LA Clippers’ı çalıştıran Doc Rivers: “Hangi yüzle korkularından bahsediyor bu Cumhuriyetçiler?”

Reklam
Bizi sevmeyen bu ülkeyi neden hâlâ seviyoruz?
29 Ağustos 2020 - 04:19
  • Reklam

NBA’de Los Angeles Clippers takımını çalıştıran tecrübeli koç Doc Rivers, dün düzenlediği basın toplantısında basketbolu bir kenara bıraktı, konuşmasını Wisconsin’de ABD’li Jacob Blake’in polis tarafından yedi el ateş edilerek vurulduğunu gösteren görüntülere ayırdı. 

Cumhuriyetçi Parti sözcülerini hedef alan Rivers, “Habire korkudan bahseden Donald Trump ve diğerleri; öldürülen ise biziz” dedi. Polis şiddeti ve ayrımcılıktan yakınırken ara ara gözyaşlarına boğulan 58 yaşındaki antrenör, Jacob Blake’in vurulma görüntülerini, “İzlediğinizde dehşete kapılmak için siyah olmanıza gerek yok” diye yorumladı:

“Cumhuriyetçilerin kongresini izliyorum ve şu dikkatimi çekiyor. Korku kusuyorlar değil mi? Habire korkudan bahseden Donald Trump ve diğerleri; öldürülen ise biziz. Vurulan bizleriz. Belirli komünitelere girmesi reddedilen bizleriz. Asıldık, kurşunlandık. Ama habire bunların korku laflarını dinliyoruz.

“Bizi sevmeyen bu ülkeyi hâlâ nasıl sevmeye devam ediyoruz, şaşıyorum. Cidden çok üzücü. Sadece ‘Koç’  olmalıyım burada ama çoğu zaman bana rengim hatırlatılıyor. Gerçekten üzücü. Daha iyisini yapmalı, daha iyisini istemeliyiz. 
“Çok gülünç: Protesto ediyoruz, çevik kuvvet polisi yolluyorlar kuşanmış bir biçimde. Benim babam bir polisti. İyi polislerin var olduğuna inanıyorum. Polisler daha az para kazansın, parasız pulsuz kalsınlar derdinde değiliz. Onlardan, diğer herkesi korudukları gibi bizi de korumalarını istiyoruz. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com