Bozdağ’dan Macron’a sert yanıt

Bozdağ'dan Macron'a sert yanıt

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 'Türkiye ile Rusya'yı ayırdık' sözlerine yanıt veren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Suriye politikamız, herhangi bir ülkenin yanında veya  karşısında olma politikası değildir, hakkın ve doğrunun yanında olma politikasıdır"dedi.

16 Nisan 2018 - 17:34

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Katar'da gazetecilerin sorularına yanıtladı. Suriye'de rejimin ve terör örgütlerinin desteklenmesine karşıyız diyen Bozdağ,  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Suriye saldırısı ile Türkiye ile Rusya'yı ayırdık sözlerine de Suriye politikamız, herhangi bir ülkenin yanında veya  karşısında olma politikası değildir, hakkın ve doğrunun yanında olma  politikasıdır diye yanıt verdi.  

Konvansiyonel silahlarla öldürme de  kimyasal silahlarla öldürme gibi aynı şekilde suçtur. Çünkü ikisinde de masum  insanları, sivilleri, çaresiz olanları, savunmasız insanları öldürüyorsunuz diyen Bozdağ,  Biz ABD ile PYD/YPG/PKK terör örgütüne verdiği destek konusunda anlaşamıyoruz. Biz bu noktada ABD ile farklı politikalar izliyoruz dedi. Bölgedeki hedeflerimiz Rusya ve İran'la örtüştüğünde onlarla birlikte hareket etmekten çekinmedik şeklinde konuşan Bozdağ şunları dile getirdi: Türkiye, rejimin kayıtsız şartsız desteklenmesine de karşıdır. Türkiye, bu kadar suç işleyen rejimin ayakta durmasını desteklemiyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with this forecast timeline
Were forecasters wrong or did state fail us? You be the judge with...
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı
Gelin adayı Hanife'nin yeni mesleği şaşırttı