• Reklam

Breonna Taylor Kararı Açıklandı Olaylar Başladı

Amerika Birleşik Devletleri'nde 13 Mart 2020'de polis tarafından vurularak öldürülen 26 yaşındaki sağlık çalışanı Breonna Taylor davasında nihai karar verildi... Dün gece açıklanan kararda Taylor'ı öldüren üç polisten sadece Brett Hankison'a, "Komşu dairelere ateş açtığı için" ceza verildi. Bu karar sonrasında birçok eyalette binlerce gösterici sokağa döküldü.

Reklam
Reklam
Breonna Taylor Kararı Açıklandı Olaylar Başladı
24 Eylül 2020 - 03:21
Reklam

26 yaşındaki sağlık çalışanı Breonna Taylor, Knetucky’deki bir polis baskını sırasında vurularak öldürülmüştü. Birkaç el ateş edilerek yaşamını yitiren Taylor’ın ölümü hem sosyal medyada hem de uluslararası kamuoyunda gündem olurken, dün ABD mahkemesi polisler için istenen cezayı duyurdu.
Yargılanan 3 polis memurundan sadece Brett Hankison’a ceza verilmesi ve onun da Taylor’ın ölümü yüzünden değil, komşu dairelere ateş açıldığı için ceza aldığı belirtildi. Soruşturmada Hankison’ın baskında sebepsiz yere ve rastgele 10 el ateş ettiği tespit edilirken jüri de Hankison’ı suçlu buldu. Diğer iki polis memuru ise ceza almadan kurtuldu. Savcılık, yatağında öldürülen Taylor’a 10 kurşun isabet ettiğini ama bunlardan sadece 1’inin ölümcül olduğunu aktardı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com