• Reklam
Reklam

Broadway Perdelerini Yeniden Açıyor

ABD'de korona virüsten en fazla can kaybının yaşandığı kent New York'ta, yaklaşık sekiz milyon kişiye aşı yapılması ve alınan önlemler sonucunda, vaka sayılarının azalması ile normalleşme süreci hızlandı. Bir yıldan uzun bir süredir kapalı olan Broadway'de de müzikaller ve tiyatrolar için çalışmalar yeniden başladı.

Reklam
Broadway Perdelerini Yeniden Açıyor
29 Mart 2021 - 21:29
  • Reklam
New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, yakın bir zamanda Broadway'de sahnelerin yeniden açılacağı müjdesini verirken "Gösteri devam etmeli!" dedi. Belediye Başkanı, Brodway'in sahnelerini aşamalı olarak açacağını, tam anlamıyla geri dönüşün ise Eylül ayında gerçekleşeceğini belirtti.

Başkan De Blasio, "Bu yıl geçtiğimiz yıl yaşadıklarımızı tamamen tersine çevirecek bir yıl olacak. Artık Broadway'de perdeleri yeniden açmanın zaman geldi." dedi.

Bill de Blasio, bölgede sadece Broadway çalışanlarının yararlanacağı bir aşı merkezinin gelecek dört hafta içinde kurulacağını da söyledi. En geç dört veya beş hafta içinde bu sektörde çalışan herkesin aşı hakkı sağlanacak.

Broadway yapımcıları da, 50 binden fazla çalışanın bu dönemi provalar ve sahne bakımı dahil olmak üzere oyunların ve müzikallerin sahneye konması için gerekli bir hazırlık dönemi olarak geçirmesini bekliyor.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com