• Reklam
Reklam

Brooklyn Köprüsünde 30 bin Corona Kurbanı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bulunan Brooklyn köprüsünde corona virüsten hayatını kaybeden 30 bin kişinin fotoğrafları yansıtıldı.

Reklam
Brooklyn Köprüsünde 30 bin Corona Kurbanı
15 Mart 2021 - 12:13
  • Reklam
Akşam saatlerinde başlayan anma töreninde sanal anıt dikkat çekti.
Coronavirüsün birinci yıl dönümünde başlayan anma töreninde Belediye Başkanı Bill de Blasio “Her sabah ilk gördüğüm şey bir liste ve üzerinde rakamlar var. Ama asıl anlamı, kaç kişiyi kaybettiğimizdir. Bugün bu sayı 30.000'den fazla. Bu neredeyse hayal bile edemeyeceğimiz bir sayı. Kayıpların anısının sonsuza kadar unutmayacağız." dedi.

New York city verilerine göre Pazar günü öğleden sonra hayatını kaybedenlerin sayısı 30.258 kişi.

Kurbanlar arasında Francisco Juarez-Garcia adında bir Harlem GrandFather'ı da vardı.

Juarez-Garcia'nın kızı Carolina Juarez Hernandez, Pazar günkü anma töreninde babasını hastanede ölmeden önce en son gördüğü üzücü anı anlattı.

O ve annesi virüs için test yapmıştı, ancak babası hastalandı ve ziyaretçileri yasaklayan hastanenin koronavirüs yoğun bakım birimine kaldırıldı. Hernandez "Güvenlik beni durdurduğunda, ona veda etmeyi düşünmedim, ruhunu yüksek tutmak istedim. Yeniden eski hayatımıza döneceğiz demişti. Bugüne kadar ona bu kadar sarılmadığım için pişmanım. Çünkü onu o günden sonra canlı yüz yüze görüşemedik.”dedi.

Şehirdeki bilinen ilk COVID-19 ölümü - aynı zamanda eyalette de ilk olarak kabul edilir - Brooklyn'deki Wyckoff Heights Tıp Merkezi'nde ölen 82 yaşındaki bir kadındı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com