• Reklam
Reklam

Bülent Arınç, İstifasının Ardından İlk Kez Konuştu

Katıldığı televizyon programında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluğunu eleştirdikten sonra görevinden istifa eden Bülent Arınç, sözlerinin arkasında durduğunu söyledi.

Reklam
Bülent Arınç, İstifasının Ardından İlk Kez Konuştu
02 Aralık 2020 - 00:05 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 00:09
  • Reklam

İstifasının arkasından ilk kez konuşan Bülent Arınç, sözlerinin arkasında durduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi iken, HaberTürk’te katıldığı programda, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve İş İnsanı Osman Kavala’nın tutukluluğunu eleştirdiği için tartışmalara sebep olmuştu. Bunun üzerine görevinden istifa eden Bülent Arınç, istifasından sonra konuyla ilgili ilk kez konuştu. 

Arınç açıklamasında, "Her zaman olduğu gibi hukuka bağlı, dürüst, ilkeli, cesur bir siyasetçi olarak doğruları savunmaya kararlıyım." ifadelerini kullandı. 

Bülent Arınç, yeni bir açıklama yaparak kendisine destek verenlere teşekkür etti. 

Bülent Arınç’ın Açıklaması: 

"HaberTürk Tv'de yaptığım konuşma sebebiyle yüzlerce dostumdan samimi duygularını ifade eden desteklerini ve dualarını bildiren mesajlar aldım. Bazılarıyla telefonda görüşüm. Ben onurlandıran bu mesajlardan dolayı hepinize teşekkür ederim. Bana verilen bu destek sözlerimin vicdanlarda karşılık bulduğunu göstermektedir. Her zaman olduğu gibi hukuka bağlı dürüst ilkeli cesur bir siyasetçi olarak doğruları savunmaya kararlıyım."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com