Bunlarda Türk Jerry Lewisler Semtin Haylazları

Bunlarda Türk Jerry Lewisler Semtin Haylazları

Sosyal medya bir çok kişinin şans kapısı. Daha önce Cast ajansları önünde bekleyen gençler artık kendi filmlerini yaparak Youtube gibi sosyal medya platformlarında şanslarını deniyor. İşte Onlarda üçü Fatih Çakmak, Bedir Kaya ve Emin Karacan.

26 Şubat 2018 - 15:36

Fatih Çakmak Harran Üniversitesi Radyo TV Programcılığı bölümü öğrencisi. Emin Karacan, fabrikada sevkiyat sorumlusu. Bedir Kaya ise düğünlerde fotoğrafçılık ve kameramanlık yapıyor. 3 kafadar yaptığı videolarla Şanlıurfa’nın gündemine oturdu. “Azrail” adlı kısa filmleri sosyal medyada 3 milyon kişi tarafından izlenirken, Semtin Haylazları grubu Şanlıurfa’nın BKM mutfak ekibi gibi. 3 kişilik grup bir yandan ekran önünde tecrübe kazanırken, diğer yandan kendileri gibi genç yeteneklere rol vererek Şanlıurfa’da bir okul olma gayretinde.

Radyo TV bölümünde okuyan Fatih Çakmak, çocukluk hayalinin oyunculuk olduğunu belirterek “Bazen filmlerdeki oyuncuları eleştiriyordum. Bende bu sektöre giremeyince kendi ekibimizi kurduk. “ diye konuşurken, Emin Karacan ise “Küçük bir fotoğraf makinamız vardı, onunla ilk filmimizi yaptık. Lise döneminde ilk tiyatro eğitimini edebiyat hocamdan ders alarak başladım. Sonra Kadir Kırıcı’dan ders aldım.” dedi.

Ekipman sıkıntısı olduğunu belirten “Ben ve Fatih kurgu işinden anlıyorduk. Ama kamera, tripod, ışık, mikrofon sıkıntımız var. Bazen tripod yerine ağaç dalı kullanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Fatih Çakmak şanslarını Youtube'ta denediklerini ifade ederek, "Semtin haylazları olarak yaptığımız kısa filmler bir çok kişi tarafından beğeniliyor. Neden bizde Jerry Lewis olmayalım ki." dedi.

İşte Semtin Haylazları ile yaptığımız özel röportaj


YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Man says police 'humiliated' after false alarm
Man says police 'humiliated' after false alarm
Colts QB Luck announces surprise retirement
Colts QB Luck announces surprise retirement